Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İBB BİLGİ İŞLEM GÜVENLİ ELLERDE
İBB BİLGİ İŞLEM GÜVENLİ ELLERDE
İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Selim Karabulut‘un yerine Şeref Can Ayata getirildi. Karabulut, veri kopyalama tartışmalarında Militan edasıyla “Canımı veririm size bilgileri vermem” demesiyle ve seçimden hemen önce yapılan 26 milyon liralık ihaleyle gündeme gelmişti.
5 Temmuz 2019, 14:42
 
 
İBB Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda ihaleleri de içeren verileri inceletmek isteyen İmamoğlu’nun talimatına militan edasıyla karşı çıkarak, “Canımı veririm yine size bilgileri vermem” diyen İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Selim Karabulut, görevden alındı.
 
Karabulut,  “Canımı veririm size bilgileri vermem” demesiyle ve seçimden hemen önce yapılan 26 milyon liralık ihaleyle gündeme gelmişti.
 
Karabulut ”Şifreyi sadece ben biliyorum. Yüksek Seçim Kurulu kararını verene dek ben size şifreyi vermiyorum. Bununla alakalı görevden alabilirsiniz, soruşturma başlatabilirsiniz ama bu şifre benimle beraber yok olur gider. Canımı veririm yine size bilgileri vermem” demişti. image
 
İstanbul 4. İdare Mahkemesi başvuru sonucu veri incelemeye dair durdurma kararı almıştı.
 
Selim Karabulut’un adı seçimden kısa süre önce yapılan 26 milyon 585 bin liralık ihale ile gündeme gelmişti. İhalenin 13 milyon 629 bin liralık ödeme emri, 31 Mart sonrası İmamoğlu’nun mazbatasını aldığı 17 Nisan gününe denk gelmiş ve gündem olmuştu. Ekrem İmamoğlu görevde kaldığı kısa sürede faturanın ödeme talimatını durdurmuş, 26 milyon lirayı aşan faturaların tek tek inceleneceğini, inceleme bitene kadar hiçbir ödeme yapılmayacağını söylemişti.
 
Bilgi İşlem Dairesi’nin ihaleleri
 
Ayrıca Bilgi İşlem tarafından, İBB Yapım İşleri dergisinin tasarım, uygulama ve yayınlama hizmeti işine 136 bin lira, dijital yayıncılık, tasarım, uygulama işine 135 bin lira, bir diğer derginin tasarım, içerik, uygulama ve yayınlama hizmetine 213 bin lira verildiği yazılmıştı. Murat Ağırel, 15 Temmuz günü Boğaziçi Köprüsü’nde yaşananlar için 5 dakikalık video hazırlayacak ABD’li bir yönetmene 6 milyon lira ödendiğini iddia etmişti.
 
     image
 
23 Haziran seçimleri sonrası İBB koltuğuna oturan İmamoğlu İBB Bilgi İşlem Daire Başkanlığına Şeref Can Ayata’yı atadı. 
 
Şeref Can Ayata, Silivri’de CHP gençlik kollarından gelip, Silivri Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü’ne yükselen bir isim. Silivri Belediyesi’nin şirketi Silivri Kent Hizmetleri Ticaret ve Anonim Şirket (SİLKENT) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu
 
Şeffaf Gazete.com

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 BİR GECEDE 300 MÜLTECİ - Fatih Çekirge
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SAĞLIKLI GÜÇLÜ TOPLUM
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BAŞBAKAN TATAR'A İTİBAR SUİKASTI

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR