Güzel ülkemiz için yazıyoruz - POLİS BAŞKANA CEZA KESMEK İSTEDİ ! Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/siyaset-haberleri/35481/polis-baskana-ceza-kesmek-istedi-

 

POLİS BAŞKANA CEZA KESMEK İSTEDİ !
POLİS BAŞKANA CEZA KESMEK İSTEDİ !
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, tebdili kıyafetle 11 ilçe gezdi, kimse tanıyamadı. Güler'i tanımayan polis ekipleri ceza yazmak istedi.
12 Nisan 2020, 22:13
Sokağa çıkma yasağının uygulandığı Ordu’da Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, tebdili kıyafetle ilçeleri gezdi. Sivil plakalı bir araçla ilk gün 19 ilçenin 11’ini gezen Güler, yüzünde maske ile kanunen açık olan iş yerlerini inceledi.
 
GÖREVLİLER CEZA YAZMAK İSTEDİ
 
Esnafın tanıyamadığı Güler, bir ara kendisini tanımayan görevliler tarafından durdurularak ceza yazılmak istendi. Güler, yüzündeki maskeyi indirip kendini tanıtınca ceza yemekten kurtuldu. Esnaf ve görevlilerle sohbet eden Güler, ilçelerde verdiği talimatların uygulanıp uygulanmadığını da denetledi.
 
Güler, “Vatandaşlarımızın durumunu yerinde görmek, verdiğim talimatların uygulanıp uygulanmadığını tespit etmek ve belediyelerimizin çalışmalarını incelemek için kimseye haber vermeden Ünye’den Korgan’a, Gürgentepe’den Ulubey’e 11 ilçemizde bugün tek başıma tebdili kıyafet gezdim. Bu arada emniyet güçlerimiz görevlerini çok iyi yapıyorlar. Az kalsın bana bile ceza yazıyorlardı. 11 ilçemizin tamamında da sokağa çıkma yasağının büyük bir hassasiyetle yerine getirildiğini gördüm. Bunun için tüm hemşehrilerimize teşekkür ederim” dedi.