Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KÜRŞAT AYVATOĞLU'NUN PATRONU KİM ?
KÜRŞAT AYVATOĞLU'NUN PATRONU KİM ?
Ortaya çıkan görüntülerin hesabının verilmesi gerektiğini belirten Ağbaba; Bu adamın arkasındaki güç kim? Parayı nasıl kazanmış? “AKP'nin büro personelin yaşantısı bindiği araçlar sadece AKP'yi değil sadece şahsı değil bütün Türkiye'yi ilgilendiriyor ''.
30 Mart 2021, 11:13
 
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, lüks otomobilde uyuşturucu kullanırken görüntülenen ve yeniden gözaltına alınan AKP Genel Merkezi büro personeli Kürşat Ayvatoğlu’nun patronunun kim olduğunu sordu.
 
image
 
“TÜRKİYE ADETA BUNLARI ÇİFTLİĞİ GİBİ”
 
‘AKP'de ortaya çıkan Kürşat tipi büro memurları ne ilk ne son’ diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, açıklamasına şöyle devam etti;
 
“AKP anlayışının Türkiye'ye hediye ettiği rezilliktir bunlar. Bunlarda utanma yok, yüz kızarma yok. Bunlar dini, imanı, milliyetçiliği kullanır zenginleşmeye çalışır. Türkiye adeta bunların çiftliği gibi. Bu çiftlikte vatandaşın kanını emen tosuncuklar var, elbise kılıflarıyla rüşvet alan Egemen'ler var, banka yönetimlerinden maaş alan Hamza'lar var, 3-5 yerden maaş alan AKP trolleri var. Bu tiplerin hepsi birbirine benziyor.”
 
image
 
“AKP’DE LÜKS İÇİNDE YAŞAYAN KAÇ BÜRO PERSONELİ VAR”
 
Ortaya çıkan görüntülerin hesabının verilmesi gerektiğini belirten Ağbaba; “AKP'nin büro personelin yaşantısı bindiği araçlar sadece AKP'yi değil sadece şahsı değil bütün Türkiye'yi ilgilendiriyor. Bu adamın arkasındaki güç kim? Parayı nasıl kazanmış? Kokainin hesabını yargı sorar, yargı gerekeni yapar ama bu zenginleşmenin, rüşvetin, çıkar ilişkilerinin mutlaka ortaya çıkarılması gerekiyor. Burada sorulması gereken şu; Kasa buysa patron kim? Lüks araçlar var, tatiller var, Jakuziler var, revü kızları var. Ama patron yok. Bu büro çalışanının patronu kim? AKP Genel merkezinde bu şekilde lüks içinde yaşayan başka büro elemanları var mı? Bu sorunun açığa çıkarılması gerekiyor” diye konuştu.
 
Kürşat Ayvatoğlu’nun işlerinin incelemeye alınması çağrısında bulunan Ağbaba sözlerini şöyle sürdürdü;
 
“Bu kişinin Kastamonu Belediyesi'ndeki işlerinin incelenmesi lazım. Kastamonu Belediyesi'nin incelenmesi, teftiş edilmesi lazım. Belediye başkanının mal varlığının irdelenmesi lazım. AKP Genel Merkezi'ndeki patronu Hamza Dağ'a bakılması lazım. Kasa bu şahıssa anahtarın kimde olduğunun ortaya çıkarılması lazım. Bunun hesabı mutlaka sorulmalıdır. Burada arsa var, iş takibi var, rüşvet var. Kastamonu Belediyesi'nden itibaren tüm ilişki ağı ortaya çıkarılmalıdır. Özellikle siyasi ilişkiler, belediye başkanları, milletvekilleriyle ilişkileri, AKP Genel Başkan Yardımcılarıyla ilişkileri araştırılmalıdır. Çalıştığı yerlere mutlaka bakmak lazım. Kimler zenginleşmiş, kimler lüks yaşama terfi etmiş bunun hesabı sorulmalıdır. Kim ki siyasetten, belediye başkanlığından , milletvekilliğinden zenginleşiyorsa bilin ki o hırsızdır.”
 
“HER KONUDAN KONUŞANLAR NEDEN SESSİZ?”
 
Çıkan görüntülerle ilgili AKP’li yöneticilerin açıklama yapmadığını kaydeden Ağbaba, “Milyonlarca genç asgari ücrete mahkum edilmişken, Hamza Kürşat Ayvatoğlu'nun lüks araçlara binmesi açık bir hırsızlığın , yolsuzluğun, rüşvetin olduğunu ortaya koymaktadır. Burası herhangi birinin dükkanı değil, Türkiye'yi yöneten, iktidar olan AKP'nin genel merkezi. Rüşveti, yolsuzluğu yapan da AKP Genel Merkezi'ndeki bir çalışan.
 
Bir çalışan bu kadar zenginleşiyorsa onun işverenleri ne halde sorgulamak lazım.
 
Bu pisliğin, çirkinliğin en kısa sürede hesabını vermenizi tüm kamuoyu bekliyor.  Hiç kimse merak etmesin bu haksızca insanları sömüren haramzadelerden hesap soracağız ve bunların iktidarı çok yakında son bulacak. Tekrar alın terinin egemen olduğu tekrar namuslu insanların itibar gördüğü bir Türkiye'yi hep birlikte namuslu insanlarla beraber yaratacağız.” ifadelerini kullandı.
 
image
 
Kürşat Ayvatoğlu'nun yanında çalıştığı AKP'li eski Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Ayvatoğlu'na referans olduğunu kabul etti.
 
Seçim kampanyasında çalışan bir arkadaştı. Grafik işi yapıyordu. Babasını, annesini, dedesini tanırım. Seçilince belediyeye işçi olarak girdi. Kaynak işçisi değil, geçici işçi. Sosyal işlerle uğraşıyordu. 2018'de geçici görevlendirmeyle kültür ve sosyal işler müdürlüğüne vekalet etti.
 
Memur alma imkanımız yoktu. Hizmet alımından aldık. Kadroya geçti, sözleşmeli oldu. Bir yıl vekalet etti. Olay bu.
 
Şeffaf Gazete

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 OSMANLI ELALEME SATTI - Yılmaz Özdil
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 EV- OFİS HAYATIN YÜKSELEN GERÇEĞİ OLDU
Engin Ertem Engin Ertem
 YATIRIMDA YENİ TREND KIRSAL ARAZİLER
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 BODRUM KÜLLİYE DEĞİL HASTANE BEKLİYOR
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 FARKLILIKLARI İLE GÜNEY KORE

SİTE ANKET

''YILIN TARAFTARI '' HANGİ TAKIMIN TARAFTARIDIR OYUN KİME?EN ÇOK OKUNANLAR