Güzel ülkemiz için yazıyoruz - AKŞENER '' OTEL SAHİBİ POLİSLER VAR '' Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/siyaset-haberleri/41074/aksener--otel-sahibi-polisler-var--

 

AKŞENER '' OTEL SAHİBİ POLİSLER VAR ''
AKŞENER '' OTEL SAHİBİ POLİSLER VAR ''
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önceki gün İstanbul Şile’de düzenlenen partisinin istişare toplantısında, “Oteli olan polis müdürleri var. O otellerde, fuhuşun ötesi, öksüz kızlar çalıştırılıyor.” iddiasında bulundu.
20 Kasım 2023, 18:34
 
Eski İçişleri Bakanı olarak özellikle takip ediyorum" diyen Akşener, O otellerde, fuhuşun ötesi, öksüz kızlar çalıştırılıyor.” ifadelerini kullandı. 
 
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, oteli olan polis müdürleri iddialarına ilişkin olarak, "Çok ciddi bir iddia. Bunun hiç gecikmeksizin yargı makamlarına bildirilmesi, Cumhuriyet Başsavcılığına bildirilmesi lazım. Eğer böyle bir iddia varsa üzerine gidilmesi gerekir. Somut eğer bilgiler varsa bu bilgileri Sayın Akşener‘in yargı makamlarımızla, Cumhuriyet Başsavcılıklarımızla paylaşmasında büyük yarar olduğunu ifade etmek isterim" dedi. 
 
AKŞENER NE DEMİŞTİ? 
Akşener dün Seçim Hazırlıkları ve İstişare Toplantısı’nda “Oteli olan polis müdürleri var. O otellerde fuhuşun ötesi, öksüz kızlar çalıştırılıyor” ifadelerini kullanmıştı.
 
Akşener, ‘otellerde fuhşun da ötesine geçilerek devletin yetiştirme yurtlarında barının kimsesiz, öksüz kızlara fuhuş yaptırıldığını’ iddia etti. “Bir konu daha var; eski İçişleri Bakanı olarak özellikle takip ediyorum. Oteli olan polis müdürleri var. O otellerde, fuhşun ötesi, öksüz kızlar çalıştırılıyor” demişti.