Güzel ülkemiz için yazıyoruz - İMAMOĞLU'NDAN TAYFUN KAHRAMAN ÇIKIŞI Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/siyaset-haberleri/41944/imamoglundan--tayfun-kahraman-cikisi

 

İMAMOĞLU'NDAN TAYFUN KAHRAMAN ÇIKIŞI
İMAMOĞLU'NDAN  TAYFUN KAHRAMAN ÇIKIŞI
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘19. Türk Ceza Hukuku Günleri Etkinliği’nde konuştu.'' Şehircilik Proje Koordinatörü Tayfun Kahraman'ın, yargılandığı dava ile kent adaletini savunan bir insanın şu anda Avrupa İnsan Hakları ve Anayasa Mahkemesi kararlarının uygulanmaması ile hapiste yatıyor olması, içimizi de acıtıyor.
1 Haziran 2024, 14:44

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Alexander von Humboldt Stiftung iş birliğiyle, Türk Ceza Hukuku reformunun 19. yıldönümünde, “Bilme ve İstemeye Dair Araştırmaların Ceza Hukuku Sorumluluğu Bakımından Önemi” başlıklı bir etkinlik düzenlendi. 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘19. Türk Ceza Hukuku Günleri Etkinliği’nde konuştu. “Geçtiğimiz 5 yılda İstanbul'da, ‘herkes için hukuk ve adalet’ perspektifiyle çok önemli işler yaptık, çok değerli adımlar attık, bundan sonra da atmaya devam edeceğiz” diyen İmamoğlu, “Ama açık söylemem gerekirse; üzerimizde bir gölge oldu ve bu anlamda olmaya devam ediyor. ''

İBB bünyesinde yol arkadaşım

İmamoğlu '' Şehircilik Proje Koordinatörü Tayfun Kahraman'ın, yargılandığı dava ile kent adaletini savunan bir insanın şu anda Avrupa İnsan Hakları ve Anayasa Mahkemesi kararlarının uygulanmaması ile hapiste yatıyor olması, içimizi de acıtan ve yakan bir unsurdur. Bu davada yaşananları da İstanbul'u temsil eden İBB Başkanı olarak, yıllardır gördüğüm ve hissettiğim bir insanın, her anına tanık olduğum bir insanın yaşadığı hukuksuzluktan da bahsetmeden geçemem. Çünkü bunu kabullenmediğimi bütün herkesin bilmesini isterim. Bu hislerimi paylaşan milyonlar olduğunu da lütfen herkes bilsin” dedi ifadelerini kullandı.