Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP'YE KKTC ANA MUHALEFETİNDEN ZİYARET
CHP'YE KKTC ANA MUHALEFETİNDEN ZİYARET
KKTC ana muhalefet partisi olan Cumhuriyetçi Türk Partisi genel başkanı Tufan Erhürman, Ankara'da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel ile görüştü.
28 Haziran 2024, 22:06
 
Görüşme sonrası ortak açıklama yapan iki parti lideri, ilişkileri geliştirme vurgusu yaptı.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin sosyal demokrat akımını temsil eden Cumhuriyetçi Türk Partisi Türkiye'deki tanınırlığını arttırmasına yarayacak faydalı bir görüşme yaptı.
image
 
CHP  Genel Başkanı Özgür Özel , CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, ile Ankara'daki CHP Genel Merkezinde görüştü.
CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman  “Nazik davetleri ve sergiledikleri misafirperverlik için teşekkür ediyorum” dedi.Erhürman, söz konusu teşekkürün sadece bugüne ilişkin olmadığını vurguladı.
 
Tufan Erhürman, Özgür Özel’in CHP Genel Başkanı olmasının ardından ilk yurt dışı ziyaretini Kıbrıs’a gerçekleştirdiğini anımsattı ve CTP genel merkezinde de görüştüklerini kaydetti. Partilerinin, siyasi anlamda kardeşlik ilişkisi içerisinde olduklarını vurgulayan Erhürman, Sosyalist Enternasyonal ve AKPA gibi uluslararası platformlarda işbirliğini artırmakta kararlı olduklarının altını çizdi.
 
Temaslarının, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti  ilişkileri, iki halk arasındaki ilişkiler açısından son derece önemli olduğuna dikkat çeken Erhürman, CTP olarak doğru zeminde ve karşılıklı saygıya dayalı iyi ilişkiler yürütülmesi gerektiğini her zaman savunduklarını ve savunmaya devam edeceklerini belirtti.image
 
İki partinin başta Kıbrıs sorunu olmak üzere konuşacağı ve görüş alışverişinde bulunacağı çok önemli konularının bulunduğunu ifade eden Tufan Erhürman, “Eminim ki bu görüş alışverişi sonucunda meselelere çok doğru çözümler üretme fırsatımız olacaktır” dedi.Tufan Erhürman, gerek yurtdışı temsiliyetleri, gerekse meselelere çözüm üretme konularının öneminin idraki içerisinde yakın istişare ve işbirliklerinin artarak devam edeceğini ekledi.
 
image
 
Görüşmede, CTP Dış İlişkiler Sekreteri Fikri Toros ve CHP Dış İlişkiler Sorumlusu İlhan Uzgel de hazır bulundular. Görüşme sonrasında düzenlenen ortak basın toplantısında iki genel başkan açıklamalarda bulundu.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 REZAN EPÖZDEMİR'DEN TARİHİ FLORYA UYARISI
Engin Ertem Engin Ertem
 ARAZİ YATIRIMI İÇİN DOĞRU VE YANLIŞLAR
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BİTMEYEN TUTKUDUR SEVENİNE BODRUM

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR