Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
'' MİLLETİN SABIR TAŞI ÇATLADI ''
'' MİLLETİN SABIR TAŞI ÇATLADI ''
İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu partisinin grup toplantısında Kayseri’deki olaylara değindi, “Yıllardır sabreden milletimizin sabır taşını çatlatmak için ufak bir olay kafidir” dedi.
3 Temmuz 2024, 09:54
 
İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu partisinin grup toplantısında Kayseri’de yabancı uyruklu bir kişinin 7 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunmasının ardından şehirde başlayan olaylarla ilgili de konuştu.
 
Dervişoğlu, “Yıllardır sabreden milletimizin sabır taşını çatlatmak için ufak bir olay kafidir. Küçük bir kız çocuğuna yapılanlar, Türk bayrağının indirilmesi ve yakılması küçük kıvılcımları aşan alevlerdir. Sorumlu ve provokatör arayışı beyhudedir. Aslolan tedbir almaktır” dedi.
 
Olaylardan sığınmacıları Türkiye’ye alanların sorumlu olduğunu dile getiren Dervişoğlu, “Sınırlarda açık kapı siyasetini kim yürüttüyse, savaş koşulları sona ermesine rağmen, kaçakları kalıcı hale getirmek için kim teşvik edici işler yaptıysa bu yangının sorumlusu odur” diye konuştu.
 
İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, sığınmacıların Türkiye için “beka” sorunu olduğunu vurguladı, “Erdoğan, keşke uyarılarımıza kulak verip doğru adımları daha önceden atsaydı” dedi.
 
Dervişoğlu konuyla ilgili altı maddelik çözüm önerisi sundu:
“Hiç vakit kaybetmeden, bu demografik yıkım girişiminin Milli Güvenlik Kurulu tarafından birinci derecede tehdit olarak tanımlanması gerekmektedir. Bu tehdit tanımlamasına uygun şekilde adımlar atılması, topyekün demografik saldırının bertaraf edilebilmesi adına, her türlü diplomatik, idari ve güvenlik tedbirlerinin bir bütün halinde ve kapsamlı şekilde planlanması gerekmektedir.
Plana uygun olarak  uygulanabilir bir geri dönüş takviminin hükümetçe değil, devlet tarafından belirlenmesi çözümün ilk aşamasını oluşturmalıdır.
Açıklanan takvime uyulabilmesi ve gerekli eylem ve işlemlerin yürütülebilmesi adına bu konudaki kararı ve tavrı, açık ve net olan tüm siyasi partilerin ve tüm sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelebileceği, bağımsız bir kurul oluşturulması şarttır.
Kaçak ve sığınmacılar sorunu, doğrudan doğruya Türk milletinin vatanı yani Anadolu ve Trakya coğrafyaları üzerindeki kayıtsız şartsız egemenlik haklarıyla ilişkili olduğu için, TBMM’nin kurucu sıfatı ve birleştirici çatısı altında buluşulması en doğru yöntemdir.
İstenmeyen olayların engellenmesi insanımızın endişelerinin giderilmesinden geçer. Türk milletinin an be an gelişmelerden haberdar edilmesi için sarayın sekreterlerinden bozma bakanlarının veya devlete reklamcılık oynatan iletişim başkanlığının değil, bağımsız kurulun verilere ulaşması ve paylaşması elzemdir.
 
Sorun sadece Türkiye içini değil, Dış Dünya’yı da ilgilendirmektedir.
Bu sebeple oluşturulacak bağımsız kurulun bir ayağı da, AB, Suriye hükümeti ve BM nezdinde görüşmeler yürütebilecek bir diplomasi grubundan oluşturulmalıdır.”
“Şimşek ait olduğu yere dönecektir”
 
Konuşmasında Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i de eleştiren Dervişoğlu, Erdoğan’ın bir gün ansızın onu da görevden alabileceğini söyledi:
“Onun gideceği yer bellidir. Kendinden öncekiler gibi, yani saray damadı ve epistomolojik Nurettin gibi ya da Fahrettin Koca ve Mehmet Özhaseki gibi bir gece ansızın, saraydaki amiri onu da affedecektir. O da Londra’ya dönüp, gerçekten ait olduğu İngiltere’nin finans dünyasıyla kavuşacaktır.”
 
Türkiye ekonomisinin “saray ekonomisi” sürdüğü sürece düzelemeyeceğini dile getiren Dervişoğlu, “Aksine, her gün bu delik büyüyecek, her gün açıklar artacaktır. Hele de Hazine’sinin başında Mehmet Şimşek gibi bir duyun-u umumiye memuru varken, yaşanacak olası sahte baharların arkasından daha büyük kışlar geleceği açıktır. Bu kafa iktidardan düşmedikçe, ne bu fiyatlar düşecek ne de halkımızın alım gücü yükselecektir” diye konuştu.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 REZAN EPÖZDEMİR'DEN TARİHİ FLORYA UYARISI
Engin Ertem Engin Ertem
 ARAZİ YATIRIMI İÇİN DOĞRU VE YANLIŞLAR
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BİTMEYEN TUTKUDUR SEVENİNE BODRUM

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR