Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜRKİYE BU SÜRECİ HAK ETMİYOR
TÜRKİYE BU SÜRECİ HAK ETMİYOR
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetine ilişkin görülen duruşmayı Ayşe Ateş ile beraber takip etti. Babacan, "Umarım ki Sinan Ateş vakası ve bu cinayet, Milliyetçi Hareketin de özeleştiri yapması için bir vesile olur" dedi.
3 Temmuz 2024, 13:07
 
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin davanın duruşmasına katıldı. Duruşmayı Ayşe Ateş’in yanında takip eden Babacan, verilen arada yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
 
“90’ların karanlığının tekrarının yaşandığı bir Türkiye'yi biz görmek istemiyoruz”
“Türkiye yüzyılı diye iktidarın adlandırdığı bu yüzyılın, Türkiye yüzyılının ilk yılında, bırakın yeni yüzyılı 90’ların karanlığının tekrarının yaşandığı bir Türkiye'yi biz görmek istemiyoruz. Bu vicdanı büyük, gönlü geniş milletimiz böylesine bir süreci hak etmiyor. Biz dediğim gibi hep haktan yana, hukuktan yana, adaletten yana olacağız. Sürecin şeffaf bir şekilde ama hukuka ve adalete uygun bir şekilde yürümesinin takipçisi olacağız.”
 
image
 
“Bir eşin, bir babanın, bir evladın hakkını, hukukunu arayanların yanında olmak için buradayız”
“Bugün Ankara'nın orta yerinde güpegündüz katledilen bir eşin, bir babanın, bir evladın hakkını, hukukunu arayanların yanında olmak için buradayız. Bugün Türkiye'de doksanlı yılların karanlıklarına geri mi dönüyoruz, yoksa artık hukuk devleti olma yolunda yeni bir yolculuğa mı başlayacağız; bunun kavşağını, dönüm noktasını izlemek üzere buradayız.”
 
“Ayşe Hanım sadece eşinin mücadelesini vermiyor”
“Ayşe Hanım sadece eşinin mücadelesini vermiyor burada. Ayşe Hanım'ın verildiği mücadele tüm devlete nüfuz eden ve devlet organlarını da kullanan bu çete ve suç örgütlerinin bundan sonraki süreçte önünün daha da mı açılacağı, yoksa artık bu yanlış gidişata dur mu denileceğinin aslında bir mücadelesi.”
 
“İddianame son derece yüzeysel ve asıl gerçeklerin görülmediği bir iddianame”
“Herkes görüyor, bütün Türkiye görüyor ki iddianame son derece yüzeysel ve asıl gerçeklerin görülmediği, asıl gerçeklerin irdelenmediği bir iddianame. Dolayısıyla eğer süreç sadece mahkemeye verilen bu iddianame üzerinden devam ederse bu davadan adil bir sonucun çıkması biraz zor gibi görünüyor.”

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 REZAN EPÖZDEMİR'DEN TARİHİ FLORYA UYARISI
Engin Ertem Engin Ertem
 ARAZİ YATIRIMI İÇİN DOĞRU VE YANLIŞLAR
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BİTMEYEN TUTKUDUR SEVENİNE BODRUM

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR