Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DENİZ NAKİ'YE SALDIRI ALMANYA GÜNDEMİNDE
DENİZ NAKİ'YE SALDIRI ALMANYA GÜNDEMİNDE
Almanya'da savcılık Amedspor'un Türkiye kökenli Alman oyuncusu Deniz Naki'ye düzenlenen silahlı saldırı ile ilgili halkın yardımına başvurdu. Şimdiye dek saldırganların izine ulaşamayan Aachen Savcılığı, saldırganları tespit etmek için Pazar gecesi yaşanan saldırı ile ilgili görgü tanıkları aradığını duyurdu.
28 Ocak 2018, 15:41
 
Amed Sportif Faaliyetler Kulübü oyuncusu Deniz Naki, Almanya'da otobanda seyir halindeyken uğradığı silahlı saldırı sonrası, "yoğun güvenlik kaygısı" nedeniyle Türkiye'ye dönmeme kararı aldı.
 
Naki'nin avukatı Stephan Kuhn, Der Spiegel dergisine yaptığı açıklamada Naki'nin, ailesinin ve çevresinin kararı doğrultusunda Amed Sportif Faaliyetler Kulübü ile olan sözleşmesini bitireceğini ve Almanya'da kalacağını söyledi. Avukat Kuhn, Naki'nin gelecek planlarına yönelik ise açıklama yapmadı.
 
28 yaşındaki futbolcu, 7 Ocak gecesi Kuzey Ren Vestfalya eyaletindeki Düren yakınlarında otobanda seyir halindeyken silahlı saldırıya uğramıştı.
 
Saldırı sonrası DW Türkçe'ye konuşan Naki, soruşturmanın çok geniş kapsamlı şekilde sürdüğünü ve gelişmelere göre Türkiye'ye dönüp dönmeme kararı alacağını belirtmişti.
 
Amedspor'da forma giymeden önce Almanya'nın FC St. Pauli ve SC Paderborn takımlarında da oynayan Naki, bir kez daha Türkiye'de hedef haline getirildiğini söylemişti.
 
Almanya'da savcılık, Amedsporlu futbolcu Deniz Naki'nin pazar günü otobanda uğradığı silahlı saldırıyla ilgili soruşturmayı sürdürüyor. Aachen Savcılığı, olayı ya da ateş açılan aracı gören görgü tanıklarını arıyor.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 MİLLİ PİYANGO VE GÜVEN - FATİH ALTAYLI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 FIRAT'IN DOĞUSUNUN GERÇEKLERİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK

SİTE ANKET

2018 / 19 FUTBOL SEZONUNDA HANGİ TAKIM ŞAMPİYON OLUR
EN ÇOK OKUNANLAR