Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DENİZ NAKİ'YE SALDIRI ALMANYA GÜNDEMİNDE
DENİZ NAKİ'YE SALDIRI ALMANYA GÜNDEMİNDE
Almanya'da savcılık Amedspor'un Türkiye kökenli Alman oyuncusu Deniz Naki'ye düzenlenen silahlı saldırı ile ilgili halkın yardımına başvurdu. Şimdiye dek saldırganların izine ulaşamayan Aachen Savcılığı, saldırganları tespit etmek için Pazar gecesi yaşanan saldırı ile ilgili görgü tanıkları aradığını duyurdu.
28 Ocak 2018, 15:41
 
Amed Sportif Faaliyetler Kulübü oyuncusu Deniz Naki, Almanya'da otobanda seyir halindeyken uğradığı silahlı saldırı sonrası, "yoğun güvenlik kaygısı" nedeniyle Türkiye'ye dönmeme kararı aldı.
 
Naki'nin avukatı Stephan Kuhn, Der Spiegel dergisine yaptığı açıklamada Naki'nin, ailesinin ve çevresinin kararı doğrultusunda Amed Sportif Faaliyetler Kulübü ile olan sözleşmesini bitireceğini ve Almanya'da kalacağını söyledi. Avukat Kuhn, Naki'nin gelecek planlarına yönelik ise açıklama yapmadı.
 
28 yaşındaki futbolcu, 7 Ocak gecesi Kuzey Ren Vestfalya eyaletindeki Düren yakınlarında otobanda seyir halindeyken silahlı saldırıya uğramıştı.
 
Saldırı sonrası DW Türkçe'ye konuşan Naki, soruşturmanın çok geniş kapsamlı şekilde sürdüğünü ve gelişmelere göre Türkiye'ye dönüp dönmeme kararı alacağını belirtmişti.
 
Amedspor'da forma giymeden önce Almanya'nın FC St. Pauli ve SC Paderborn takımlarında da oynayan Naki, bir kez daha Türkiye'de hedef haline getirildiğini söylemişti.
 
Almanya'da savcılık, Amedsporlu futbolcu Deniz Naki'nin pazar günü otobanda uğradığı silahlı saldırıyla ilgili soruşturmayı sürdürüyor. Aachen Savcılığı, olayı ya da ateş açılan aracı gören görgü tanıklarını arıyor.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 KİŞİLİK DÖNÜŞTÜRME STRATEJİSİ
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 AKŞENER'İN HEDEFİ BÜYÜK -Necdet Buluz
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 ANASTASIADIS BUNAMAYA BAŞLAMIŞ OLMALI
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 NİJERYALI CİNAYETİNİN SORUMLUSU KİM ?
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 KENEVİR ÜRETİMİ KİMLERİ ÜRKÜTTÜ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR