Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
NEGREDO TRANSFERİ İÇİN ŞOK İDDİA
NEGREDO TRANSFERİ İÇİN ŞOK İDDİA
Beşiktaş'ın İspanyol golcüsü Negredo yükselişe geçerken transferinin perde arkasına ilişkin ilginç bir iddia ortaya atıldı.
8 Şubat 2018, 14:56
 
Beşiktaş'ın Negredo transferi hakkında ilginç iddialar
 
Beşiktaş’ta geldiği ilk günden bu yana beklenenden uzak bir performans sergileyen İspanyol santrafor Alvaro Negredo, Cenk Tosun’un Everton’a transferinin ardından daha çok forma şansı bulmaya başladı ve gollerini de art arda sıralıyor ikinci devresinde ligin.
 
Negredo yükselişe geçerken transferinin perde arkasına ilişkin ilginç bir iddia ortaya atıldı. 
 
İddianın sahibi HaberTürk yazarı Atilla Türker. Beşiktaş, Negredo'yu yaz transfer döneminde kadrosuna katmıştı.
 
Aslında “Sezon başında Negredo serbestti ve bonservisi elindeydi” diyor Türker. Ama buna rağmen bonservis bedeli olarak Beşiktaş’ın kasasından 2,5 milyon Euro çıktığına dikkat çekiyor. 
 
İspanyol yıldızın Beşiktaş’tan önce Galatasaray ve Fenerbahçe’ye bonservissiz olarak önerildiğini öne süren Türker, Valencia ile Galasaray’ın bonservis bedeli olmadan transfer konusunda anlaşmaya vardığını ve Negredo’nun yıllık ücretinin 3,5 milyon Euro olarak belirlendiğini iddia ediyor. Ancak transfer, o dönemki teknik direktör Tudor’un Gomis’i istemesi nedeniyle gerçekleşmemiş.
 
Bu kez Negredo, yine bonservissiz olarak Fenerbahçe’ye öneriliyor Türker’in iddiasına göre. Ancak bu defa da Soldado tercih edilince transfer askıda kalıyor.
 
Negredo Fenerbahçe ve Galatasaray’a bedelsiz olarak gidecekken Beşiktaş’ın kasasından 2,5 milyon Euro bonservis bedeli çıkarak geliyor Türkiye’ye. 
 
Transfer sözleşmesi gereği yıllık 3,5 milyon Euro yerine 4 milyon 350 bin Euro üzerinden 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık sözleşme imzalanıyor. Bu da yine dikkat çeken taraflarından transferin...
 
“Arada 4 milyon Euro’dan fazla bir kaçak var” diyor Atilla Türker...
 
Beşiktaş Kulübü ise bu iddiaya jet bir açıklama ile yanıt verdi. “Negredo'nun transferiyle ilgili ortaya attığı iddia gerçeklerden uzak, aslı olmayan söylentilerden kurgulanmıştır” denen açıklamada, “Negredo'nun bedava transfer edilebilecek bir durumdaymış gibi gösterildiği yazıda, kulübümüzün 4 milyon Avro'nun üzerinde zarara uğratıldığı iması kabul edilemez. Tüm transfer çalışmalarında olduğu gibi, kulübümüz menfaatleri sonuna kadar gözetilerek transferler gerçekleştirilmektedir. Bahsi geçen konuda elinde herhangi bir belge veya bilgi olan kim var ise, bunları derhal kamuoyu ile paylaşmaya davet ediyoruz” dendi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 KİŞİLİK DÖNÜŞTÜRME STRATEJİSİ
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 AKŞENER'İN HEDEFİ BÜYÜK -Necdet Buluz
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 ANASTASIADIS BUNAMAYA BAŞLAMIŞ OLMALI
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 NİJERYALI CİNAYETİNİN SORUMLUSU KİM ?
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 KENEVİR ÜRETİMİ KİMLERİ ÜRKÜTTÜ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR