Güzel ülkemiz için yazıyoruz - ONUR KIVRAK DÖNEMİ BİTTİ Şeffaf Gazete
http://seffafgazete.com/haberler/spor-haberleri/33245/onur-kivrak-donemi-bitti

 

ONUR KIVRAK DÖNEMİ BİTTİ
ONUR KIVRAK DÖNEMİ BİTTİ
Trabzonspor'da 11 sezondur forma giyen kaptan Onur Kıvrak'ın sözleşmesi feshedildi. Tecrübeli kalecinin hak edişi olan 3 milyon Euro'luk alacağı taksitler halinde ödenecek. Bordo mavili ekip konuyla ilgili KAP'a açıklamada bulundu
7 Ocak 2019, 18:01
 
 
Trabzonspor Kulübü, Evkur Yeni Malatyaspor deplasmanında alınan 5-0’lık yenilginin ardından Burak Yılmaz ile kadro dışı bıraktığı Onur Recep Kıvrak’ın sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedilmesi konusunda anlaştı.
 
Bordo-mavili kulübün başkan yardımcısı Ertuğrul Doğan, alacakları nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonuna müracaat eden Onur Recep Kıvrak’ın menajeriyle İstanbul’da bir araya geldiklerini, ihtar süresinin son gününde yapılan görüşmede anlaşmaya vardıklarını bildirdi.
 
Onur Recep Kıvrak’ın ileriye dönük alacaklarından vazgeçtiği belirtildi.
 
Bordo-mavili kulüp, 500 bin avrosu peşin olmak üzere oyuncuya 3 milyon avro ödeme gerçekleştirecek.
Alacakların 2,5 milyon avrosunun da yıl sonuna kadar taksitle verileceği ifade edildi. İki taraf arasındaki imzaların kısa süre içerisinde atılarak açıklama yapılacağı kaydedildi.
 
TRABZONSPOR’DAN KAP’A ONUR KIVRAK AÇIKLAMASI
 
Bordo mavili ekip konuyla ilgili KAP’a şu açıklamayı yaptı;
 
Şirketimiz ile Onur Recep Kıvrak arasındaki 01.06.2016 başlangıç 31.05.2020 bitiş tarihli Profesyonel Futbolcu Sözleşmesi, tahakkuk etmiş alacakların yapılandırılması suretiyle karşılıklı olarak feshedilmiştir.
 
Kamuoyuna duyurulur.
 
Saygılarımızla.
 
SAKATLIKLARA RAĞMEN FUTBOLDAN KOPMADI
 
Onur Recep Kıvrak, önemli sakatlıklar yaşarken futboldan kopmadı.
 
Kasımpaşa ile 12 Mart 2011’de yapılan maçın son dakikalarında sağ diz ön çapraz bağları kopan Onur Recep Kıvrak, ABD’de ameliyat edildi ve yaklaşık 6 ay formasından uzak kaldı. Bu süreçte formayı Tolga Zengin’e bırakan Onur, 2011-2012 sezonunda sadece 3 maçta forma giyebildi.
 
Tecrübeli kaleci, 2 Ekim 2014’te UEFA Avrupa Ligi’nde Legia Varşova ile Trabzon’da oynanan maçın 64. dakikasında sakatlandı. Başarılı oyuncunun bu kez sol diz ön çapraz bağlarının koptuğu belirlendi.
 
Tekrar bir operasyon geçiren Onur, 7 ay sonra 8 Mayıs 2015’te antrenmanlara çıkmaya başladı. O sezon forma giyemeyen bordo-mavili kaleci, sakatlandıktan 9,5 ay sonra 16 Temmuz 2015’te UEFA Avrupa Ligi ön eleme turundaki Differdange 03 maçıyla formasına kavuşabildi.
 
Onur, 3 Mart 2016’da sağ diz dış menisküs ameliyatı geçirmiş ve 7 hafta sahalardan uzak kalmıştı.