Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İŞİ BURADA BİTİRECEĞİZ
İŞİ BURADA BİTİRECEĞİZ
A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, İzlanda maçı öncesinde yaptığı açıklamada, grup maçlarına iyi başladıklarını belirterek, “İnşallah yarın burada bitireceğiz” dedi. Güneş, "Beraberlik yetiyor ama biz kazanmak için sahaya çıkacağız" diye konuştu.
13 Kasım 2019, 22:59
 
 
Türkiye A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, yarın oynanacak olan İzlanda karşılaşması öncesinde soruları yanıtladı. Süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Güneş, sakatlık problemleri hakkında ve oyuncuların sağlık durumları hakkında da bilgi verdi. Cenk Tosun’un iki maçta da oynayamayacağını, Emre Belözoğlu’nun takımla çalıştığını ve Cengiz Ünder’in de bir probleminin olmadığını belirtti.
 
Grup maçlarına iyi başladıklarını belirten Güneş, “Burada başlamıştık ve inşallah yarın burada bitireceğiz. İyi başlamak istemiştik ve yarın da iyi bitirmek istiyoruz. Fransa bu grubun favori takımıydı. İzlanda ile çekişeceğimiz aşikardı. Gelişmeler sonucunda avantaj bizde görünüyor ama hiçbir şeyin garantisi yok. Yarın puan veya puanları alırsak garanti etmiş oluruz. Bu maçlarda hak ettiğimizin karşılığını almış oluruz. Bize düşen görev yarın bu işi bitirmek. Tüm takım olarak soğukkanlı olmak zorundayız. Daha önceki oyunlar gibi oynayacağız. Zor bir rakiple oynayacağız. Fizik gücü iyi olan, duran topları iyi kullanan ve uzun yüksek topları alarak bunlarla hücum eden bir takım. Bütün bu tedbirleri alarak takımımızı sahaya süreceğiz. Keyifli başlayıp keyifli bitirmek istiyoruz. Bugüne kadar olumlu işler yaptık. İnşallah yarın taraftarla birlikte futbolun güzelliklerini sunarız” ifadelerini kullandı.
 
image
 
“Yarın hiçbir mazeretimiz olmayacak”
 
Gruptaki rakiplerden Fransa'nın daha iyi oyunculardan kurulu bir ekip olduğunu ifade eden Şenol Güneş, “Fransa maçlarını oynadığımız koşullarla İzlanda maçının koşulları farklıydı. Planlamada İzlanda'da 2 maç içeride, 2 maç dışarıda oynandığını biliyoruz. Orada kaybettik ve oynadığımız bir maçın ardından gerçekleştirdiğimiz bir seyahatin ardından kaybettik. İlk kez perşembe günü oynayacağız.
 
İzlanda bunu iyi değerlendirdi.
 
Cuma akşamından itibaren toplandılar ve bugün İstanbul'a geldiler. Orada bir maç oynayıp buraya gelmek daha farklıydı. Yarın bir mazeretimiz olmayacak. Kendi gücümüzü gösterip üstünlük sağlamak istiyoruz, kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Beraberlik de bize yetiyor ama biz kazanmak için sahaya çıkacağız. Sadece rakibe karşı bazı tedbirlerimiz olacak. Biz kendi oyunumuzu oynayacağız” diye konuştu.
 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 SORUN SİSTEMDE Mİ? KÜLTÜRDE Mİ? Emre Alkin
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 KÜRESEL ISINMA VE KÜRESEL İSYAN
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 FARKLILIKLARI İLE GÜNEY KORE
Engin Ertem Engin Ertem
 GÜVENLİ TATİL ROTASI 'KIBRIS ''
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ŞÖHRET

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR