Güzel ülkemiz için yazıyoruz - RÜŞTÜ REÇBER EVİNE DÖNDÜ Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/spor-haberleri/35480/rustu-recber-evine-dondu

 

RÜŞTÜ REÇBER EVİNE DÖNDÜ
RÜŞTÜ REÇBER EVİNE DÖNDÜ
Corona virüsü tedavisinin ardından taburcu olan eski milli file bekçisi Rüştü Reçber, "Doktorlarımızın yoğun çabası ve uyguladıkları tedaviyle virüsü yenmeyi başarabildik. Bu zorlu süreci atlatan biri olarak söylüyorum ki bu işin şakası yok.
12 Nisan 2020, 22:10
 
Kalecilik kariyerinde Barcelona, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi büyük kulüplerde oynayan, yıllarca Milli Takım formasını başarıyla giyen Rüştü Reçber, dünyayı etkisini altına alan ölümcül koronavirüse yakalanmıştı.
 
SALGININ ÇOK CİDDİYE ALINMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ
 
Kendisinin virüsü yendiğini ancak, zor bir süreç atlattığının altını çizen eski milli eldiven, “Herkese merhaba, bir çoğunuz bildiği gibi yakın zamanda Covid-19´a yakalandım. Benim için zor bir süreçti. Doktorlarımızın yoğun çabası ve uyguladıkları tedaviyle virüsü yenmeyi başarabildik. Bu zorlu süreci atlatan biri olarak söylüyorum ki bu işin şakası yok.
 
‘YETER Kİ SABREDELİM’
 
Herkesin ciddiye alması gerektiğini söylüyorum. Bizlerin iyiliği için devletimizin koyduğu kurallara uyalım. Temastan uzak duralım, mesafemizi iyi ayarlayalım. Olmazsa olmazımız evde kalalım. Türkiye ve insanlık olarak bu savaşı kazanabilecek inancımız ve gücümüz var. Yeter ki sabredelim” ifadelerini kullandı.
 
Hastanede tedavi altına alınan ve bir süre yattıktan sonra taburcu edilen efsane eldivenden geçtiğimiz günlerde iyi haber gelmiş ve son testinin negatif olduğu açıklanmıştı.