Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EFSANE ÜMİT ÖZAT'IN SÖZLERİ DEPREM YARATTI
EFSANE ÜMİT ÖZAT'IN  SÖZLERİ DEPREM YARATTI
Uzun yıllar Fenerbahçe forması giyen ve kaptanlık pazubandını takan Ümit Özat, futboldaki FETÖ yapılanmasına dair ses getiren açıklamalar yaparken, eski kulübünü de hedef alan sözler sarf etmişti.Fenerbahçe yayınladığı bildirinin sonunda “Fenerbahçe'nin böyle ‘dostları' varken başka düşmana ihtiyacı olmadığı açık ve aşikardır” denildi.
28 Mart 2021, 18:42
 
Uzun yıllar Fenerbahçe forması giyen ve kaptanlık pazubandını takan efsane Fenerbahçe futbolcularından  Ümit Özat, futboldaki FETÖ yapılanmasına dair ses getiren açıklamalar yapması deprem etkisi yaptı.
 
Ümit Özat o dönem eski kulübünde bazı kişileri hedef alan sözler sarf etmişti.
 
Özellikle Fenerbahçe Sportif Direktörü ve Teknik Sorumlusu Emre Belözoğlu hakkında bir Youtube kanalına konuşan Özat, sarı lacivertlilerin FETÖ isyanını samimi bulmadığını söyleyerek “Kendi kapının önüne bak FETÖ'nün nerede olduğunu görürsün. Bunu herkes biliyor. Üç maymunu oynamanın bir anlamı var mı?” şeklinde konuşmuştu.
 
Yaşananların ardından sessizliğini bozan Fenerbahçe Kulübü, Özat’ın 2018’den beri yaptığı açıklamaların ne anlam taşıdığına dikkat çekerken, “Bu kez sınırını ve haddini fazlasıyla aşmıştır” ifadelerine yer verildi. Fenerbahçe’nin yayınladığı bildirinin sonunda “Fenerbahçe'nin böyle ‘dostları' varken başka düşmana ihtiyacı olmadığı açık ve aşikardır” denildi.
image
 
Ümit Özat: 'Otobüste hangi FETÖ'cüyü tokatladığımı bana sorsunlar ,bir tane yetkili makam çağırsın tek tek, isim isim açıklayayım” 
 
“Göz göre göre bu kadar yanlış yapılmaz. Üç senede 70-75 transfer yapılmaz. Ne yapacağım yani, Ali Koç bu ülkenin en zengin ailesinin çocuğu diye inanmadığım şeyleri mi söyleyeceğim? Kötü yönetiyorsun kardeşim. Bir de tutturdular, sıkıştılar mı FETÖ. FETÖ evet. FETÖ’nün bu ülke için tehlikeli olduğunu sizler yeni söylüyorsunuz. Biz 20 yıldır söylüyoruz. Antrenörlerde FETÖ’cü var, başkanlarda FETÖ’cü var hâlâ, yöneticilerde FETÖ’cü var. Bütün spor camiasında FETÖ’cü var. Kim diyorsa ki FETÖ temizliği var alnını karışlarım. Bir tane yetkili makam beni çağırsın tek tek, isim isim açıklayayım.”
 
image
 
“OTOBÜSTE HANGİ FUTBOLCUYU TOKATLADIM…”
 
“Benim neler çektiğimi bana sorsunlar onları bu kulübe sokmamak için. Otobüste hangi futbolcuyu tokatladığımı bana sorsunlar, ilahilerle maça gitmek, futbol takımında böyle şeyler olmaz. Bırakın FETÖ’yle siyasiler uğraşasın. Tayyip Erdoğan çok net söylüyorum bana göre Kurtuluş Savaşı gibi mücadele ediyor. Siz destek olun Varsa da gidin, Fenerbahçe Kulübü’sünüz ya. Efendim bu var diyin. Ben de sende de bu var derim. Türkiye’de sporun içinde olan bazı isimler FETÖ’den alınmadığı sürece kimse bana FETÖ var demesin. İnandıramazlar. 15 Temmuz gerçekleşseydi bunların hepsi Fetullah’ın yanında olacaktı. Şimdi hepsi kripto. Kripto diyorum bundan daha  büyük itiraf var mı? FETÖ’den şikayet eden tüm kulüplerin içinde FETÖ’cü var, hocasında, yöneticinde, sportif direktöründe.” diyerek adeta isyan etmişti
 
image
 
Fenerbahçe bu açıklamalara karşı tepki gösterdi işte Ümit Özat hakkında yaptığı açıklama:
 
“Fenerbahçemizin formasını giymiş ve hatta kaptanlık gibi çok önemli bir görevi üstlenmiş Ümit Özat'ın, geçtiğimiz gün bir Youtube kanalında yaptığı beyanlar üzerine bu açıklama tarafımızca kaçınılmaz hale gelmiştir. Fenerbahçe formasını giymiş bir kişi olarak Ümit Özat'ın 2018 yılından itibaren Kulübümüze dair yaptığı tüm açıklamaların ne anlam taşıdığını çok iyi bilmekle beraber kendisinin yorumlarını bugüne dek ifade özgürlüğü kapsamına değerlendirdik.
 
Ancak söz konusu camiamız olduğunda çirkince iftira ve saldırıları yayın politikası haline getirmiş, kime ve kimlere hizmet ettiği herkes tarafından bilinen bir yayında verdiği son beyanatlarla Ümit Özat, bu kez sınırını ve haddini fazlasıyla aşmıştır. Fenerbahçe takımının kaptanlık pazubandını taşımış bir insan kulübümüzün değerlerine nasıl sahip çıkılması gerektiğini de en iyi bilmesi gereken kişidir.
 
Yaptığı son açıklamalarla Fenerbahçe değerlerini içselleştiremediği çok belli olan Ümit Özat'ın, camiamıza düşmanlığı adeta bir misyon gibi üstlenen şahısların yayınında bu söylemleri ifade etmesi, içerisinde bulunduğu ruh halinin en net göstergesidir.
 
Kendisinin bu davranışının ne amaca hizmet ettiği satır aralarını iyi okuyan taraftarlarımızın malumudur. Bu duruma ilişkin başka söylenecek söz yoktur. Bu noktada, Fenerbahçe ile var olmuş bu kişiye yanıt vereceğimiz yegane konu;
 
image
 
Fenerbahçe çatısı altında Fenerbahçe'nin başarısı için geçmişte de bugün de elini taşın altına koymuş, bu formanın ağırlığını hiçbir zaman unutmamış Emre Belözoğlu hakkındaki çirkin, üslupsuz, haksız, iftira dolu açıklamaları olacaktır.
 
İftiralarla aslında kulübümüze ve camiamıza zarar vermeye çalışılan; amacı, rengi, tarafı belli odakların hedefi olan Emre Belözoğlu'nun; 3 Temmuz 2011'de ve sonrasında durduğu yer, yaptığı açıklamalar, ortaya koyduğu duruş ve tavır, camiamızın, tüm kamuoyunun malumudur ve kanıtlarıyla ortadadır.
 
Bugün, Fenerbahçe adını kullanarak kendini gündeme getiren bu kişi ise geçmişinde ortaya koyduğu herkesçe bilinen eylem- fiilleriyle ve bugün dile getirdiği hadsiz söylemleriyle bu camianın bir parçası olamayacağını bir kez daha gözler önüne sermiştir.
 
Fenerbahçe'nin böyle ‘dostları' varken başka düşmana ihtiyacı olmadığı açık ve aşikardır.
 
FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ”
 
image
 
Ümit Özat 2001-2002 sezonunda Gençlerbirliği'nde ilk önce Bursaspor'a oradan da Fenerbahçe takımına transfer edildi.
 
Libero mevkiinde görev alan Ümit Özat, Christoph Daum'un Fenerbahçe teknik direktörlüğü sırasında oyun kurucu, ön libero ve en son olarak da sol bek mevkiinde görev verilmiştir. Fenerbahçe'de Roberto Carlos'dan önce sol bek olarak görev yapmıştır. 18 Mart 2003 tarihinde Fenerbahçe takım kaptanlığına getirilimiş ve kariyerinde Fenerbahçe şampiyonluğu bulunan futbol adamı Alman ligi güçlü takımlarından Köln takımına transfer olup sonrasında  takım kaptanı olan örnek bir futbol hayatı oldu.
 
Şeffaf Gazete

 


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 OSMANLI ELALEME SATTI - Yılmaz Özdil
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 EV- OFİS HAYATIN YÜKSELEN GERÇEĞİ OLDU
Engin Ertem Engin Ertem
 YATIRIMDA YENİ TREND KIRSAL ARAZİLER
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 BODRUM KÜLLİYE DEĞİL HASTANE BEKLİYOR
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 FARKLILIKLARI İLE GÜNEY KORE

SİTE ANKET

''YILIN TARAFTARI '' HANGİ TAKIMIN TARAFTARIDIR OYUN KİME?EN ÇOK OKUNANLAR