Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
'' TFF SUUDİ ARABİSTAN İNADINI BIRAKMALI ''
'' TFF SUUDİ ARABİSTAN İNADINI BIRAKMALI ''
Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 29 Aralık’ta Suudi Arabistan’da oynanmasına TFF tarafından karar verilmesine Galatasaray'dan resmi itiraz.
17 Kasım 2023, 14:06
 
TFF tarafından ısrarla Suudi Arabistan’da oynattırılması yönündeki neredeyse dayatmaya varan Süper Kupa finaline Galatasaray'dan resmi itiraz geldi.
 
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Süper Kupa finalinin Suudi Arabistan'da oynanmasına karşı çıktı, "Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye'de oynanması yönünde divan kararı aldık,bunu da TFF'ye resmi olarak bildirdik" dedi.image
 
Galatasaray Fenerbahçe arasında yapılacak Süper Kupa Finali’nin Suudi Arabistan'da oynatılmak istenmesi tartışmaları TFF nin dayatması nedeniyle hala netleşmedi.
 
GALATASARAY 100. YILDA FİNALİ SUUDİ ARABİSTAN'DA OYNAMAK İSTEMİYOR
 
Sarı-kırmızılı kulüp; Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 29 Aralık’ta Suudi Arabistan’da oynanmasına TFF tarafından karar verilen derbi mücadelenin bu yıl Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisine alınmasını ve hatta Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanmasını TFF’ye resmi yazı göndererek resmi talepte bulundu.
 
Fenerbahçe kulübü divan kurulu da finalin Türkiye'de oynanması kararı almış TFF'ye bu konuda ısrarcı olmaması telkininde bulunmuştu.
 
TFF’NİN DAYATMACI AÇIKLAMASI
TFF, Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa maçının 30 Aralık’ta Suudi Arabistan’da oynanacağını açıklamıştı. Federasyon, daha sonra bu tarihte değişiklik olduğunu açıklamış ve maçın 29 Aralık’ta Suudi Arabistan’da olacağını duyurmuştu.
 
TFF’nin Süper Kupa maçı için son açıklaması şu şekilde:
“2022-2023 Sezonu Süper Lig Şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası Şampiyonu Fenerbahçe arasındaki 2023 Turkcell Süper Kupa müsabakası, 29 Aralık 2023 Cuma günü Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanacaktır. Al-Awwal Park (Kral Suud Üniversitesi) Stadyumu’nda yapılacak maç saat 20.45’te başlayacaktır.”

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Engin Ertem Engin Ertem
 GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNDE YENİ ARAYIŞ
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 BİR SÜLEYMAN SOYLU KLASİĞİ -Timur Soykan
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇÖMEZ'İN TEMİNATSIZ 700 MİLYON KREDİ İDDİASI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR