Güzel ülkemiz için yazıyoruz - KENAN YILDIZ İTALYA'DA GÜNDEM OLDU Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/spor-haberleri/41071/kenan-yildiz-italyada-gundem-oldu

 

KENAN YILDIZ İTALYA'DA GÜNDEM OLDU
KENAN YILDIZ İTALYA'DA GÜNDEM OLDU
Milli takımımızın dün Almanya'yı yenmesi İtalya'da ses getirdi. Juventus'ta oynayan Kenan Yıldız, ilk milli maçında Almanya'ya karşı attığı göz alıcı golle futbol dünyasında ses getirdi. İtalyan medyası genç oyuncuyu Del Piero'ya benzetti.
19 Kasım 2023, 13:12
 
İtalya’nın ünlü Juventus futbol takımının genç yıldızı Kenan Yıldız, dün Almanya’ya karşı oynanan ve Türkiye’nin 3-2 galip geldiği özel maçta gösterdiği üstün performansla İtalyan spor medyasından övgü aldı.
 
18 yaşındaki genç Yıldız, maçın 45+2. dakikasında attığı golle İtalya’da da gündem olarak Juveentus taraftarını sevindirdi.
Tuttosport gazetesi, Kenan Yıldız’ın dünkü oyunu için “Yıldız, Almanya’nın dünyasını kararttı” başlığını kullanarak, genç oyuncunun attığı golün ve gol sonrası sevincinin, ünlü İtalyan futbolcu Alessandro Del Piero’yu anımsattığını belirtti.
 
Haberde, “A Milli Takım formasıyla ilk kez sahaya çıkan Kenan Yıldız, ilk golünü de hızla buldu. Dar bir açıdan sağ ayağıyla yaptığı güçlü ve isabetli vuruşla muhteşem bir gol attı.” ifadelerine yer verildi.image
 
ALMANLARA GÖNDERME
Almanya’da doğan Yıldız’ın, daha önce dikkate alınmadığı milli takıma karşı attığı golle skoru 1-2’ye getirerek önemli bir katkı sağladığı “Kendisini alt seviye milli takımlarda bile dikkate almayan bir milli takımı, maç içinde skoru 1-2'ye getirirken attığı golle pişman etti.” sözleriyle vurgulandı.
 
“Montella, göreve başladığından beri Kenan’a güveniyordu ve bu güvenin karşılığını aldı.” şeklinde bir yorum da haberde yer aldı.
 
La Gazzetta dello Sport ise, Vincenzo Montella yönetimindeki Türk Milli Takımı’nın Berlin’deki maçta Almanya’yı 3-2 mağlup ettiğini ve bu galibiyette ilk kez milli formayı giyen Kenan Yıldız’ın attığı golün dikkat çekici olduğunu yazdı.
 
Juventus’a yakın internet sitelerinde de Kenan Yıldız’ın dünkü performansı övgüyle anıldı. Oyuncunun hem attığı gol hem de sevinci, eski Juventuslu Alessandro Del Piero’ya benzetildi.