Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KUZEY KIBRIS TURİZMİNDE CONCORDE İMZASI
KUZEY KIBRIS TURİZMİNDE CONCORDE İMZASI
Kuzey Kıbrıs’ın Bafra bölgesinde 150 milyon dolarlık yatırımla kurulan Concorde Luxury Resort ile KKTC turizm sektöründeki önemli oyuncular arasına giren .ZAF Grupa ait dev tesisin tanıtım toplantısı İstanbul'da gerçekleşti
1 Mart 2018, 15:18
 
'' Concorde Hotels & Resorts Nord Cyprus'ta kalkışa geçti''
 
Yenilenen kurumsal kimliği ve marka yelpazesiyle Kuzey Kıbrıs'ın yeni tatil cenneti Bafra'da 2018 tatil sezonuna iddialı tesisi Concorde Hotel & Resort ile geliyor… Dr. Erkan Yağcı, “Yeni otelimiz ve kurumsal kimliğimiz ile ‘Bu yarışta biz de varız ve iddialıyız!’ mesajı veriyoruz” dedi.
 
image
 
İstanbul Feriye Palace’ta düzenlen tanıtım toplantısında Kuzey Kıbrıs turizminde farklılık yaratmaya aday bir tesisin açılışı müjdelendi.
 
Antaya’da 2005 yılında açtığı Concorde Deluxe Resort Lara ile sektördeki rüştünü ispatlayan Concorde Hotels&Resorts, Kıbrıs’ın Bafra bölgesinde 150 milyon dolarlık yatırımla kurduğu Concorde Luxury Resort ile turizm sektöründeki önemli oyuncular arasına girmek için iddiasını artırdı.
 
Genişleyen marka yelpazesiyle sektördeki iddiasını artıran Concorde Hotels & Resorts, kurumsal kimliğini de çağdaş ve dinamik bir yaklaşımla yeniledi. 
 
13 yıl önce Antalya’da Concorde De Luxe Resort markasıyla başlayan Zaf Grup bünyesinde faaliyet gösteren Concorde Hotels & Resorts, Antalya’da 2005’ten bu yana turizme hizmet veren Concorde Deluxe Resort Lara’nın ardından ikinci otel yatırımını Kıbrıs’a yaptı. Ada’nın Bafra bölgesinde 150 milyon dolarlık yatırımla kurulan Concorde Luxury Resort’ün, haziran ayında misafirlerini ağırlamaya başlaması planlanıyor.
 
image
 
KKTC turizmine yeni bir soluk kazandıracak Concorde Luxury Resort Hotel
 
Concorde Hotels&Resorts Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Erkan Yağcı, düzenlediği basın toplantısında, “Concorde Hotels&Resorts çatısı altında turizme yön verecek, ilham alınacak tesislerle yatırımlarımıza devam edeceğiz” dedi.
 
Concorde Luxury Resort Hotel’in Kıbrıs’ın en özel tesisi olacağını vurgulayan Dr. Yağcı, “Tesisimizin modern çizgileri, mimari yapısı, aktivitelerindeki zengin çeşitliliği, kişiye sunduğu yaşam alanlarının genişliğinin yanı sıra bu iddiamızın gerçek nedeni, Kıbrıs’ın ilk Luxury Villa konseptini sunuyor olmamız. Bir diğer öne çıkan özellik de yurt dışından getirttiğimiz 200’ün üzerinde bitki türüyle bütünleştirdiğimiz peyzaj çeşitliliği. Tesisimizin bu fiziki özelliklerini, insana yapılan yatırımlar ve Luxury konseptle bütünleştirerek, vereceğimiz hizmet standardına da yansıtacak ve Kıbrıs’a yeni bir soluk getireceğiz” şeklinde konuştu.
 
image
 
Geçtiğimiz yıl Kuzey Kıbrıs'da bulunan Elexus Hotel Resort genel müdürlüğü yapan sektörün önemli isimlerinden  Adnan Soyaslan 'Concorde Otel Resort'un başına getirildi.
 
Yeni yatırımlar için fizibilite sürüyor
 
569 oda ve yaklaşık 1.700 yatak kapasitesine sahip olan Concorde Luxury Resort, yaklaşık 125.000 metrekarelik alan üzerinde yer alıyor. İki tesiste toplam 2.500 yatak kapasitesi bulunan, Concorde Luxury Resort’ün açılmasıyla yaklaşık 1.500 kişiye istihdam sağlayacak olan şirket, turizmde adından söz ettiren bir grup olmak hedefiyle yatırımlarını devam ettirecek. Concorde Hotels&Resorts Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Yağcı, “Zaf Grup olarak, turizm yatırımları kapsamında sadece Kıbrıs’ta değil, Türkiye’de ve yurt dışında da yatırımlar yapmak için sürekli fizibilite yapıyoruz” diye konuştu.
 
image
 
Bafra bölgesinin tanıtımına destek
 
Grup olarak eşsiz sahilleri, sakin doğasıyla Kıbrıs’ta keşfedilmemiş bir cennet olan Bafra bölgesinin tanıtımına da katkıda bulunmak istediklerini vurgulayan Dr. Erkan Yağcı, sözlerine şöyle devam etti: “Öncelikli hedefimiz, Kıbrıs’taki turizm anlayışını değiştirmek, yeni tesislere ilham vermektir. Ayrıca gelen misafir kitlesini çeşitlendirmek, daha fazla ülke insanını Kıbrıs’la tanıştırmak ve özellikle Türkiye’den gelen misafir kitlesini artırmak, bölge ve bölge insanıyla uyum içinde olmak, çevreye duyarlı bir tesis olarak bulunduğumuz yere değer katmak başlıca hedeflerimizdir. Kıbrıs’ın bir destinasyon olarak tanıtımında ve özellikle Bafra bölgesinin tanıtımında aktif rol oynamak amacındayız.” dedi.
 
Şeffaf Gazete.com

 


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ÜÇ ZİYARET ÜÇ KURGU -Fehim Taştekin
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 EGE'DE SOYDAŞLARIMIZ ASİMİLE EDİLİYOR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA

SİTE ANKET

İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİ İÇİN OYUNUZ KİME OY VERECEKSİNİZ ?
EN ÇOK OKUNANLAR