Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÇİFTLİKBANK'IN KIBRIS'TA SERVETİ ÇIKTI
ÇİFTLİKBANK'IN KIBRIS'TA SERVETİ ÇIKTI
KKTC adli makamları firari dolandırıcı Mehmet Aydın adına açılmış bir hesaptaki 4 milyon liraya ulaştı. Savcılık Mehmet Aydın’ın KKTC’deki bağlantılarını araştırıyor.
20 Aralık 2018, 14:30
 
 
Binlerce kişinin milyonlarca lira dolandırıldığı Çiftlik Bank olayında Türk mniyet güçleri desteği ile KKTC’de de bir soruşturma yürütüldüğü ortaya çıktı.
 
KKTC adli makamları firari dolandırıcı Mehmet Aydın adına açılmış bir hesaptaki 4 milyon liraya ulaştı. Savcılık Mehmet Aydın’ın KKTC’deki bağlantılarını araştırıyor.

KKTC, Çiftlik Bank organizasyonu açısından özel bir önem taşıyor.
 
İddiaya göre organizasyon kapsamında toplanan paralar KKTC'deki hesaplara aktarılıyor, buradan da başka ülkelere gönderiliyordu.
 
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma dosyasına göre Aydın, Gazimagosa'da kurduğu 'Fame Game' adlı şirkete Türkiye'den toplanan paraları aktarıyordu.
 
Raporlara göre Türkiye'den KKTC'ye aktarılan tutar 113.4 milyon lira. Dolayısıyla Aydın'ın KKTC'deki parasının 4 milyon liranın çok üzerinde olduğu değerlendiriliyor.
 
Çiftlik Bank vurgununda 1.1 milyar TL toplandığı tespit edildi. Bunun 17 milyon lirası ele geçirildi 322 milyon liranın ise kimde olduğu belli değil
 
Yine soruşturma dosyasındaki bazı sanıkların ifadelerine göre Aydın, KKTC'deki bir noteri eşiyle boşanma işlemlerini halletmek üzere Brezilya'ya çağırmış ve burada kendisine hem boşanma hem de KKTC'deki bazı işlerinin takibi için vekalet vermişti.
 
image
 
Çiftlik BANK soruşturmasında CEO Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın'ın da aralarında olduğu bazı tutuklu zanlılar geçtiğimiz hafta tahliye edilmişti.
 
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma ise devam ediyor. Bu kapsamda yürütülen çalışmalarda bugüne kadar 17 milyon 400 bin lira ele geçirildi. Bu paralardan 1 milyon 800 bin lirası Sıla Aydın'ın hesaplarında bir kısmı diğer zanlıların hesaplarında, bir kısmı da Çiftlik Bank'ın hesaplarında bulundu.
 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın son yayımlanan Çiftlik Bank raporuna göre 132 bin 222 katılımcının internet bankacılık sistemleri üzerinden 1 milyar 139 milyon 972 bin 622 lira yatırdığı belirtildi. 
 
Şeffaf Gazete.com

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 İMAMOĞLU O YAYINA ÇIKMAMALI -S.Önkibar
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 EGE'DE SOYDAŞLARIMIZ ASİMİLE EDİLİYOR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA

SİTE ANKET

İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİ İÇİN OYUNUZ KİME OY VERECEKSİNİZ ?
EN ÇOK OKUNANLAR