Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TURİZM İÇİN YENİ ÖNLEMLER
TURİZM İÇİN YENİ ÖNLEMLER
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Turist gönderen tüm ülkeler ile irtibatlarımızı sürdürdük. Bazı ülkelerin Türkiye’yi riskli gruba alması konusunda hayal kırıklığına uğradık. Türkiye’den ülkesine dönen turiste test yapacağız!
21 Haziran 2020, 20:26
 
 
Bizim turizm endüstrimiz yabancı turistlerin de hizmetine hazır… Konuklarımız Türkiye’den ayrılmadan önce test yaptırmak istiyorsa biz buna hazırız.
 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının uluslararası ilişkilere etkisiyle ilgili olarak “Bu süreçte Türkiye 120’den fazla ülkeye tıbbi ekipman sağladı. Biz bir yandan Kovid-19 ile mücadele ederken gücümüzü de dünyaya gösterdik” dedi.
 
Devamında turizm konusuna değinen Çavuşoğlu, şunları söyledi:
 
“Turist gönderen tüm ülkeler ile irtibatlarımızı sürdürdük. Bazı ülkelerin Türkiye’yi riskli gruba alması konusunda hayal kırıklığına uğradık. Bizim turizm endüstrimiz yabancı turistlerin de hizmetine hazır.
 
TATİLİ BİTEN TURİSTE ÜLKESİNE DÖNERKEN İSTERSE TEST YAPACAĞIZ
 
Türkiye’ye gelen bütün turistlerin tatillerini güvenli bir şekilde geçirmelerini istiyoruz. Konuklarımız Türkiye’den ayrılmadan önce test yaptırmak istiyorsa biz buna hazırız. Bizim alt yapımız buna uygun. Türkiye’den ayrılacağı zaman test yaptırmak isterse konuğumuz, yapacağız.”
 
Çavuşoğlu, Almanya – Türkiye ilişkileriyle ilgili olarak da şunları söyledi:
 
“Almanya’yla Türkiye arasındaki ilişkiler sadece turizmle ilgili tabii ki değil. Birtakım kriterler belirlenmesi gerekiyor. Bu tür kriterleri turizm sektörü ve sağlık sektöründeki uzmanlar belirleyecek. Dünyada kaç tane AB ülkesi Kovid-19’a karşı Türkiye’den daha iyi bir performans gösterdi.”
 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 DEFİLE VE PODYUMA VEDA MI ? Ertuğrul Özkök
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SAĞLIKLI GÜÇLÜ TOPLUM
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BAŞBAKAN TATAR'A İTİBAR SUİKASTI

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR