Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜRKİYE DENETİMSİZ TURİST KABUL EDECEK!
TÜRKİYE DENETİMSİZ TURİST KABUL EDECEK!
Kültür ve turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy '' Türkiye'ye girişlerde aşı sertifikası sormayacağız. 15 Nisan'dan sonra vaka durumuna bakarak, ülkeye giriş yapan İngiliz vatandaşlarından PCR testi talep edip etmeyeceğimize karar vereceğiz ''
16 Mart 2021, 09:52
 
 
İngiliz The Telegraph gazetesi, ‘’Türkiye, İngiliz tatilciyi covid denetimi olmadan kabul eden ilk ülke olmayı planlıyor’’ başlığıyla bir haber yayınladı.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un BBC ONE televizyonuna yaptığı açıklamalara yer verilen haberde, ''Türkiye aşı sertifikası sormayacak. Girişlerde istenen PCR tesi ise 15 Nisan'da gözden geçirilecek.'' ifadelerine yer verildi.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un şu açıklamalarına yer verildi:
 
''Geçen yaz olduğu gibi, bu yaz da İngiliz turistleri ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. Türkiye'ye dönük seyahatlerin düşük riskli olması amacıyla, dünya standartlarında sınır kontrolleri yapıyoruz.
 
Bu süreçlerin dünya standartlarında olması amacıyla İngiliz otoriteleriyle birlikte çalışıyoruz.
 
‘’PCR testine 15 Nisan’da karar vereceğiz’’
 
Türkiye'ye girişlerde aşı sertifikası sormayacağız. 15 Nisan'dan sonra vaka durumuna bakarak, ülkeye giriş yapan İngiliz vatandaşlarından PCR testi talep edip etmeyeceğimize karar vereceğiz. İngiliz hükümetinin uygulamaya koyduğu aşılama programı ve yaz başına kadar nüfusun önemli bir bölümünün aşılancak olmasından dolayı, girişlerde PCR testine gerek kalmayacağını umuyoruz.
image
 
‘’8 binden fazla tesis sertifikalandırıldı’’
 
Ziyaretçilerin her aşamada güvenli ve sağlıklı bir tatil geçirebilmeleri için 2020 yılında başlattığımı Güvenli Turizm Sertifika Programına yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bu yıl kapsamı genişlettik ve 30 oda ve üzeri tüm konaklama tesislerinde sertifikayı zorunlu hale getirdik. Şimdiye kadar 8 binden fazla tesis sertifikalandırıldı.
 
‘’Özel sigorta paketi sunuyoruz’’
 
Türkiye'deki oteller, 'Güvenli Turizm Sertifikası' kapsamında, turistlerin Türkiye'den İngiltere'ye veya başka ülkelere gitmeden önce gerekirse test sonuçlarını alabilmeleri için test olanakları sağlıyor. Test ücreti yaklaşık 30 euro ve uluslararası havalimanlarında da test merkezleri mevcut. Türkiye ayrıca 15 euro karşılığında tedavi ilaç ve acil balım giderlerini karşılayan özel bir sigorta paketi de sunuyor.
 
‘’Sezon geçen yıla göre çok daha güvenli olacak’’
 
Cocid-19 Konaklama Destek Sigortası, düzenlenen sağlık raporunun ardından gerekebilecek ekstra konaklama masraflarını da karşılıyor. İngiltere'de ve Türkiye'de devam eden başarılı aşılama programları sayesinde, sezonun geçen yıla göre çok daha güvenli olacağına inanıyoruz. Türkiye'de şu ana kadar 10 milyondan fazla insan aşılandı.''

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 OSMANLI ELALEME SATTI - Yılmaz Özdil
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 EV- OFİS HAYATIN YÜKSELEN GERÇEĞİ OLDU
Engin Ertem Engin Ertem
 YATIRIMDA YENİ TREND KIRSAL ARAZİLER
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 BODRUM KÜLLİYE DEĞİL HASTANE BEKLİYOR
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 FARKLILIKLARI İLE GÜNEY KORE

SİTE ANKET

''YILIN TARAFTARI '' HANGİ TAKIMIN TARAFTARIDIR OYUN KİME?EN ÇOK OKUNANLAR