Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
30 KİLO ALTINLA KAÇMIŞTI
30 KİLO ALTINLA KAÇMIŞTI
Konya’da, kurduğu indirim çadırında ucuz altın satacağını söyleyerek, topladığı yaklaşık 30 kilo altınla kaçtığı iddiasıyla sevgilisi ile birlikte tutuklanan kuyumcu Musa Göksu’nun (38) çalışanı Mehmet Ali Doğan da (30) tutuklandı.
3 Temmuz 2020, 14:26
 
Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Musa Göksu, tutuksuz yargılanan Hasan Göksu, Mehmet Göksu, Mehmet Ali D, Özen Y, müştekiler ve taraf avukatları katıldı.
 
Sanık Musa Göksu, savunmasında, kimseyi kandırma amacıyla hareket etmediğini ileri sürerek, suçlamaları reddetti.
 
image
 
"AİLEVİ NEDENLERLE GİTTİM"
 
Olaydan sonra İstanbul'a gitmesinin bir kaçış olmadığını iddia eden Göksu, İstanbul'a ailevi nedenlerle gittiğini savundu.
 
Göksu'nun avukatı Hasip Şenalp de müvekkilinin suç işleme kastı taşımadığını öne sürdü.
 
Müvekkilinin tahliyesini talep eden Şenalp, "Müvekkilim müştekilerin zararını ödeyecektir. Kendisi tamamen ailevi nedenlerle Konya dışına çıkmıştır. Eylem kesinlikle dolandırıcılık değildir, tamamen hukuki ihtilaf niteliğindedir. Bir suç olduğu varsayılsa bile bu ancak güveni kötüye kullanma olabilir." diye konuştu.
 
"AĞABEYİMİN YASAK İLİŞKİSİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİM"
 
Tutuksuz sanık Hasan Göksu ise ağabeyi Musa Göksu'nun, kendisiyle yaşadığı tartışma yüzünden İstanbul'a gitmiş olabileceğini söyledi.
 
Göksu, "Olay günü ağabeyimin bir yasak ilişkisi olduğunu öğrendim, tartıştık. Birbirimize hakaretler ettik ve kendisini tehdit ettim. O akşam Konya'dan ayrılmış. Ben de bunu ertesi sabah öğrendim. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum." ifadelerini kullandı.
Müştekilerden Ahmet R. ise sanıkların cezalandırılmalarını talep etti.
 
"MUSA HEPİMİZİ KANDIRDI"
 
Musa Göksu'nun kendisinden de bir çadır kampanyasında satmak üzere altın aldığını ve geri ödemediğini savunan Ahmet R, "Musa, hepimizi kandırdı. Bizim 1200 gram altınımızı aldı. Bugünkü değeri 500 bin lira kadardır. Zararımın karşılanmasını istiyorum. Sanıklardan şikayetçiyim." dedi.
 
Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.
 
image
 
OLAY
 
İddiaya göre, merkez Meram ilçesindeki Bedesten Çarşısı'nda 7 yıldır kuyumculuk yapan Musa Göksu, Temmuz 2019'da kuracağı stantta vatandaşa ucuza altın satma vaadiyle kentteki kuyumcular ile İstanbul'da bulunan altın toptancılarından, ileri tarihte geri ödeme şartıyla yaklaşık 30 kilogram altın almıştı.
 
Göksu, dükkanının önüne açtığı indirim standının son gününde, kendi dükkanındaki altınlar, kurduğu stantta yaptığı satıştan elde ettiği para ve kalan altınları da alarak kayıplara karışmıştı.
 
Konyalı 15 esnaf, 24 Temmuz'da dükkanın kapalı olduğunu görünce aradıkları Musa Göksu'ya ulaşamayınca Konya Cumhuriyet Başsavcılığına dolandırıldıkları iddiasıyla şikayette bulunmuştu. Soruşturma kapsamında aranan Göksu İstanbul'da yakalanmış, hakkında "dolandırıcılık" suçlamasıyla dava açılmıştı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 SORUN SİSTEMDE Mİ? KÜLTÜRDE Mİ? Emre Alkin
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 KÜRESEL ISINMA VE KÜRESEL İSYAN
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 FARKLILIKLARI İLE GÜNEY KORE
Engin Ertem Engin Ertem
 GÜVENLİ TATİL ROTASI 'KIBRIS ''
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ŞÖHRET

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR