Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKSARAY'DA 7.KATTAN DÜŞEN HEMŞİRE ATILDI MI?
AKSARAY'DA 7.KATTAN DÜŞEN HEMŞİRE ATILDI MI?
Aksaray Özel İnova hastanesinde hemşire olan Saliha Tuncel'in aynı hastanede çocuk sağlığı ve hastalıkları doktoru olan arkadaşı Halil İbrahim Argama'nın yaşadığı residance'nin 7'nci katından 3'üncü kattaki balkona düşmesi ile yaşamını kaybetti.Saliha Tuncel'in ölümü bir intihar mı ? Kadın cinayet mi? Olayla ilgili gözaltı ve tutuklama var.
26 Mayıs 2023, 21:12
 
Aksaray Özel İnova Hastanesi'nde hemşire olan Saliha Tuncel'in ölümü bir intihar mı ? kadın cinayet mi? 
Özel İnova Hastanesinde çalışan 25 yaşındaki hemşire Saliha Tuncel aynı hastanede çalışan doktor arkadaşı Halil İbrahim Argama ile gittiği residance'de 7’nci kattan 3’üncü katın balkonuna düşüp yaşamını yitirdi.
 
Yine balkon, yine şüpheli ölüm! 7'nci kattan düştüğü iddia edilen Saliha hayatını kaybetti
Durumu fark eden binadakiler, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Gelen ambulansla hastaneye kaldırılan Tuncel, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Hemşire Saliha Tuncel, memleketi Niğde'de toprağa verildi.
             image
 
Olay sonrası gözaltına alınan doktor Halil İbrahim Argama emniyetteki ifadesinde, ''O sırada ben içerdeydim, düştüğünü görmedim'' dediği öğrenildi. 
 
Ölen Hemşire Saliha Tuncel'in 43 yaşındaki arkadaşı doktor Halil İbrahim Argama önce serbest bırakıldı ve savcılık talimatıyla tekrar gözaltına alındı.
 
Saliha Tuncel'in babası Salim Tuncel, kızının cinayete kurban gittiğini söyleyerek, ''Kızımın olayı kadın cinayeti. Sevgilisi dedikleri doktor Dr.İbrahim, benim kızımı katletti'' dedi.
 
İstanbul Sözleşmesi’nden çıkarak kadına şiddetin önünü açan iktidar kadınları savunmasız bırakıyor. image
 
Türkiye'de sadece geçtiğimiz ay 3 kadın yüksekten 'düşerek' hayatını kaybetti.
Olay, çarşamba günü saat 01.00 sıralarında Aksaray Ereğli Kapı Mahallesi Atatürk Bulvarı'ndaki bir rezidansta meydana geldi.Hemşire Tuncel'in düştüğü kattaki demir korkuların bir parçasının ise kırıldığı görüldü.
 
Şüpheli kadın ölümü, Özel Aksaray İnova hastanesinde hemşire olan Saliha Tuncel'in aynı hastanede çocuk sağlığı ve hastalıkları doktoru olan arkadaşı Halil İbrahim Argama'nın yaşadığı residance'nin 7'nci katından 3'üncü kattaki balkona düşmesi ile yaşamını kaybetmesi ile gerçekleşti.image
 
İddialara göre dairede dört kişi vardı.
Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı derinleştirdi. Soruşturma çerçevesinde önce gözaltına alınıp sorgulanan doktor Halil İbrahim Argama tekrar gözaltına alınırken dairede,ölen hemşire Saliha Tuncel dışında 2 kişi daha olduğu iddia edildi.
Soruşturma çerçevesinde Özel İnova Hastanesi müdürü Çiğdem Özkan'ın da gözaltında olduğu iddia edilirken,dairede bir erkek doktorun daha olduğu öğrenildi. 
    image
 
Gözaltına alınan hastanenin icra kurulu üyesi ve mali işler uzmanı Çiğdem Özkan tutuklandı.
 
Dr. Halil İbrahim Argama ve İnova Hastanesi müdürü Çiğdem Özkan'ın emniyetteki işlemlerinin ardından elleri kelepçeli vaziyette Aksaray Adliyesine sevk edildiği öğrenilirken , doktorun yakınları basın mensupları ve polislerin önüne geçerek görüntü alınmasını engellemeye çalıştılar. Bazı yakınları ise çekim yapılmasını engellemek için bağırarak hakaretler yağdırdı.Çiğdem Özkan'ın olayla ilgili tutuklandığı öğrenildi.
 
image
 
HEMŞİRENİN BABASI, SAVCILIĞA ÇAĞRILDI
Halil İbrahim Arganda’nın emniyetteki işlemleri sürerken, hemşire Tuncel’in babası Salim Tuncel ise soruşturmayı yürüten Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı'na çağrıldı. Salim Tuncel'e soruşturmayla ilgili bilgi verildiği öğrenildi.
 
'KIZIMI DOKTOR İBRAHİM KATLETTİ'
Adliye girişinde konuşan Salim Tuncel, kızının cinayete kurban gittiğini öne sürerek, ''Kızımın olayı kadın cinayeti. Sevgilisi dedikleri doktor İbrahim, benim kızımı katletti. 3 kızım var. Saliha ikinci kızımdı. 5-6 yıldır hemşirelik yapıyordu. Ben olayı görmedim, sadece ifadelerle ve duyumlarla hareket ediyoruz. Şu anda bana savcı bey gerekeni anlatacak. Gördüm desem yalan olur'' dedi.
 
'İNTİHAR EDECEK KİŞİ SEÇİME GELECEĞİM DER Mİ?'
Gözyaşlarını tutamayan ve yakınlarının desteğiyle adliye binasına giren Salim Tuncel, kızının pazar günü yapılacak seçimlerde oy kullanmak için Niğde'ye gelmeyi planladığını belirterek, ''Kızım beni olaydan 2 gün önce aradı ve 'Baba pazar günü seçime geleceğim' dedi. İntihar edecek bir kişi seçime geleceğim der mi?'' diye konuştu.image
 
HASTANE BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYINLADI
Hemşire Tuncel’ın çalıştığı Özel İnova Hastanesi sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı yayınladı.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu nisan ayı kadın cinayetlerine ilişkin verileri paylaştı. Nisan ayı verilerine göre ülkemizde nisan ayında 21 kadın katledildi, 23 kadın ise şüpheli şekilde ölü bulundu.


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 SPOR HUKUKUNUN ÖNEMİ - Av. Ali Alper Tüfekçi
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 YENİ NESİL ARSA VURGUNCULARINA DİKKAT !
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Ferit Raat Ferit Raat
 TÜRKİYE'NİN NADİDE HAZİNESİ '' BODRUM ''
Engin Ertem Engin Ertem
 KİRACI MALSAHİBİ KAVGASINA ÇARE VAR MI?
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 SIRBİSTAN’ DA BAŞLAYAN TÜRK AŞKI

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR