Güzel ülkemiz için yazıyoruz - SEÇİM ZAFERİ KONVOYUNDAN KAN AKTI Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/yasam/40293/secim-zaferi-konvoyundan-kan-akti

 

SEÇİM ZAFERİ KONVOYUNDAN KAN AKTI
SEÇİM ZAFERİ KONVOYUNDAN KAN AKTI
Cumhurbaşkanı ikinci tur seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan galip çıkarken, Ordu'da seçim kutlamaları sırasında önce CHP üyesi olarak açıklanan, daha sonra İyi Parti üyesi olduğu bildirilen Erhan Kurt öldürüldü.
28 Mayıs 2023, 20:08
 
Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde adaylarının önde gitmesinin ardından AKP'li seçmenler sokaklara akın etti. Konvoylar kurup caddelerde korna çalarak, AKP müzikleri, marşlar çalınarak tur atıldı, kutlama yapıldı. Bazı illerde havai fişekler atılırken bazı yerlerde silah sesleri duyuldu. Ordu ise kutlamalara kan bulaştı.
 
CHP, İyi Parti ve Demokrat Parti'den isimler, Ordu'da seçim kutlamaları sırasında "İyi Parti üyesi Erhan Kurt'un öldürüldüğünü" söyledi. 
İyi Parti Genel Sekreteri ve milletvekili Uğur Poyraz "Bu akşam İyi Partimizin Ordu İli Gülyalı İlçesi üyemiz ve sandık görevlimiz Erhan Kurt İlçe Başkanlığımızın önünde gerçekleşen bir saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir. Erhan kardeşimize Allah’tan rahmet ailesi, sevenleri ve İyi Parti camiamıza başsağlığı ve sabır diliyoruz, Millet olarak bizleri ayrıştıran dilin sonucu olan bu hain saldırıyı ve tüm fail/failleri nefretle kınıyoruz. Sürecin kararlı takipçisi olacağız" açıklamasını yaptı. 
 
“AKP KONVOYUNDAN BİR KİŞİ BIÇAKLADI”
Gülyalı ilçesinde tur atan AKP konvoyundan bir kişi ile Erhan Kurt isimli vatandaş arasında tartışma çıktı.Henüz tespit edilemeyen bir neden dolayı çıkan tartışma sırasında konvoydaki araçtan inen bir kişi Erhan Kurt'u 3 yerinden bıçakladı.
                    image
 
Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Kurt hayatını kaybetti.
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Konvoydan sokaktaki vatandaşlara laf atanlar olmuş. Bu sırada araçtan bir kişi Erhan Kurt kardeşimizi üç yerinden bıçaklamış. Hastaneye kaldırıldı ancak hayatını kaybetti. Çok üzgünüz” dedi.
Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, hayatını kaybeden Erhan Kurt’un yakınları hastaneye akın etti.
 
CEMAL ENGİNYURT’TAN AÇIKLAMA
Sosyal medya hesabından açıklama yapan Demokrat Partili Cemal Enginyurt ise, “Yazıklar olsun! Bu kadar kin, nefret dilinin sonu buydu! AKP’liler Ordu Gülyalı'da kutlamada CHP üyesi Erhan Kurt kardeşimizi katlettiler. Mutlu musunuz ey yönetenler kin ve nefret diliniz sonuç buldu. Yazıklar olsun! Başımız sağ olsun Ordu'm. Mekanın cennet olsun kardeşim” ifadelerini kullandı.