Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÖLÜM KLİNİĞİ MÜHÜRLENDİ
ÖLÜM KLİNİĞİ MÜHÜRLENDİ
Bursa'da 5 yaşındaki Deniz Sönmez, diş ağrısı nedeniyle gittiği özel diş kliniğinde genel anestezi altında 1 dişi çekildi ve 4 dişine dolgu yapıldı. Eve geldikten sonra fenalaşan Deniz, kaldırıldığı hastanede 3 gün sonra hayatını kaybetti. İl Sağlık Müdürlüğü, kliniği mühürleyerek soruşturma başlattı.
18 Kasım 2023, 11:07
 
Bursa'da 5 yaşındaki Deniz Sönmez, diş ağrısı nedeniyle gittiği özel diş kliniğinde genel anestezi altında 1 dişi çekildi ve 4 dişine dolgu yapıldı. Eve geldikten sonra fenalaşan Deniz, kaldırıldığı hastanede 3 gün sonra hayatını kaybetti. İl Sağlık Müdürlüğü, kliniği mühürleyerek soruşturma başlattı.
 
Dişi çekildi, canından olmuştu! O klinik kapatıldı
Kentte yaşayan Elena-Aydın Sönmez, tek çocukları olan Deniz Sönmez’i, diş ağrısı şikayetiyle 10 Kasım’da, özel diş kliniği zincirinin Hürriyet Mahallesi’ndeki şubesine götürdü.
 
İddiaya göre, muayene sonrası dişlerinde çürük tespit edilen çocuğa, genel anestezi altında narkoz verilip, operasyon yapıldı.
1 dişi çekilip, 4 dişine de dolgu yapılan çocuk, narkozun etkisini yitirmesiyle rahatsızlandı.
Ağzında yoğun kanama olan çocuğun, ateşi yükseldi ve titremeye başladı. Deniz, şikayetlerinin anesteziye bağlı olduğu söylenerek, kanaması olduğu halde ilaç yazılıp taburcu edildi.
 
Eve geldikten yaklaşık 20 dakika sonra fenalaşınca ailesinin götürdüğü Dörtçelik Çocuk Hastanesi’nde tedaviye alınan Deniz Sönmez, 13 Kasım sabahı, oksijen azlığına bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti.image
 
Deniz Sönmez’in cenazesi, Bursa Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsinin ardından Keles ilçesi kırsal Denizler Mahallesi’nde toprağa verildi.
 
Deniz Sönmez’in ölümüyle ilgili olarak, Bursa Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından da inceleme başlatıldı.
 
Soruşturma sürerken, İl Sağlık Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Deniz Sönmez’e operasyon öncesi sedasyon uygulanarak uyutuldu.
 
Aile ise çocuklarına genel anestezi yapıldığını ancak bunun öncesinde bir test yapılmadığını öne sürüp, operasyon sırasında çocuğun boğazına takılan hortumun geniz etini deldiği ve buna bağlı olarak gelişen kanamanın, Deniz Sönmez’in ciğerlerine dolduğu belirtildi.
 
Aile, anestezi uzmanı ve hemşiresinin de narkozdan ayılma sürecini beklemeden klinikten ayrıldığını iddia etti.
Soruşturma kapsamında Deniz Sönmez’in annesi Elena ile babası Aydın Sönmez, polis merkezine gidip ifade verdi.İfadelerinde, diş kliniğindeki ihmaller zinciri sebebiyle çocuklarının öldüğünü öne süren çift, klinik çalışanlarından şikayetçi oldu.
 
MÜHÜRLENDİ
Diş kliniği, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 1 ay süreyle mühürlendi. Kliniğin mühürlenen kapısına, “16.11.2023 tarih ve 229439732 Sayılı Sağlık Bakanlığı oluruna istinaden 1 ay süreyle mühürlenmiştir” yazısı yazıldı.
 
Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bu kararın Sağlık Bakanlığı’nın bilgisi doğrultusunda, soruşturma ve incelemenin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi için alındığı belirtildi. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturması sürüyor. 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Engin Ertem Engin Ertem
 GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNDE YENİ ARAYIŞ
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 BİR SÜLEYMAN SOYLU KLASİĞİ -Timur Soykan
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇÖMEZ'İN TEMİNATSIZ 700 MİLYON KREDİ İDDİASI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR