Güzel ülkemiz için yazıyoruz - ESENYURT'TA SEKİZ ARAÇ KUNDAKLANDI Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/yasam/41996/esenyurtta-sekiz-arac-kundaklandi

 

ESENYURT'TA SEKİZ ARAÇ KUNDAKLANDI
ESENYURT'TA SEKİZ ARAÇ KUNDAKLANDI
Esenyurt'ta, kundaklama sonucu 8 araç ve iş yeri alev alev yandı. Şüphelinin araçları ateşe verdiği anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Yangın sokakta paniğe yol açarken, alevler itfaiyenin müdahalesi ile söndürüldü.
11 Haziran 2024, 12:04
 
İstanbul Esenyurt'ta, kundaklama sonucu 8 araç ve bir iş yeri yandı. Kundakçının araçları ateşe verdiği anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
Esenyurt Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi 2258. Sokak'ta saat 02.00 sıralarında park halindeki araçlarda başlayan alevler kısa sürede büyüyerek iş yerine sıçradı.
 
Alevleri gören çevre sakinleri durumu itfaiye ekiplerine bildirirken, bir taraftan da yangını söndürmek için seferber oldu. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri, yangını söndürmek için uzun süre çalıştı.image
 
Yangın sırasında bir iş yeri ile iş yerinin içinde ve sokakta park halinde olan 8 araç yanarak kullanılamaz hale geldi.
Aracını son anda alevlerin içerisinden çıkaran Mustafa Meydan, "Birisinin 'Yardım edin, yangın var' dediğini duydum. Yataklardan fırladık geldik. Bu kanaldan aşağı doğru bir sıvının aktığını gördük, alevli bir şekilde. Aracımın altından alevli bir şekilde yangın gidiyordu, son anda çıkarttım alevlerin içinden" dedi.
 
İş yeri sahibi Burhan Aydın, "Biz yatıyorduk, bir anda annem bağırdı. O esnada dışarıya koştuk. Büyük bir ihtimalle benzin ya da mazot dökmüşlerdi. Biz söndürmeye çalıştık. Suyu attıkça yangın daha da çoğaldı. Önce araçlarımız yandı sonra depomuz yandı. Kimseyle husumetimiz yok, mahallemiz de küçük bir mahalle. Herkes birbirini tanıyor. Can kaybımız yok sadece araçlarımız yandı" şeklinde konuştu.image
 
Olay yerinde çalışma yapan polis, şüphe üzerine inceleme yaptı.
Çalışmalar sırasında yangının kundaklama sonucu çıktığı belirlendi.Güvenlik kameralarını inceleyen polis, şüphelinin park halindeki araçların arkasına geçtikten sonra araçları ateşe verdiğini tespit etti.
 
Şüphelinin araçları kundakladığı anlar ise güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı. Polis kundaklamayı gerçekleştiren kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.