Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SAHTE İÇKİ ÖLÜMLERİ HIZ KESMİYOR!
SAHTE İÇKİ ÖLÜMLERİ HIZ KESMİYOR!
Sahte içkide bilanço ağırlaşıyor,hayatını yitirenlerin sayısı İzmir'de 21'e İstanbul'da 9'a yükseldi. Türkiye genelinde sahte içkiden toplam ölü sayısı 49'a çıktı.
14 Ekim 2020, 20:36
 
8 kente yayılan sahte içki ölümleri durmak bilmiyor. En çok ölümün yaşandığı İzmir’den bugün de ölüm haberleri geldi. Öğle saatlerinde ise İstanbul’dan iki ölüm haberi daha geldi.
 
İzmir’de metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesine başvuran Turhan E. ile Musa G. de hayatını kaybetti. Yaşanan bu son ölümlerle birlikte İzmir’de sahte içkiden ölenlerin sayısı 21’e yükseldi.
 
İstanbul’da ise daha önce 7 kişinin hayatını kaybettiği belirtilmişti. Ancak iki kişinin geçtiğimiz hafta öldüğünün belirlendiği, olayın geçmişe dönük araştırmalarda tespit edildiği ifade edildi.
 
50 GÖZALTI, 6 TUTUKLAMA
 
Polis ekiplerince yapılan çalışmalarda, ekim ayı içerisinde il genelinde 49 alkol zehirlenmesinin yaşandığı öğrenildi. Ölen 9 kişinin haricinde 9 kişinin de hastanelerde tedavi gördüğü kaydedildi.
 
İstanbul emniyetince olaylarla ilgili yapılan çalışmalarda, 52 kişinin tespit edildiği, 50 şüphelinin ise yakalandığı öğrenildi. Polis ekiplerince ifadeleri alınan 33 şüpheli serbest kalırken, ölümlerle ilgili gözaltına alınan 10 şüphelinin adliyeye gönderildiği belirtildi.
 
Şüphelilerden 4'ü adli kontrol şartıyla serbest kalırken, 6 şüphelinin tutuklandığı 7 kişinin işlemlerinin ise sürdüğü belirtildi.
 
İzmir’de 21, Kırıkkale‘de 7, Mersin‘de 6, İstanbul‘da 9, Muğla‘da 2, Aydın‘da 2, Trabzon‘da 1 ve Zonguldak‘ta 1 kişi alkol zehirlenmesinden dolayı can verirken toplam ölü sayısı 49 oldu. 8 kentte 50’den fazla kişi de alkol zehirlenmesi şüphesiyle tedavi görüyor.
 
İSTANBUL’DA İKİ TUTUKLAMA DAHA
 
Öte yandan Kartal’da sahte alkol alan Avukat Hakkı Oğuzhan Şahinoğlu’nun ölümü, üç kişinin de zehirlenmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan üç kişiden 2’si, “Olası kastla kasten öldürme” suçundan tutuklanırken bir kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 OFİS DÖNEMİ BİTTİ Mİ ? A.Nazmiye Uça
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 KÜRESEL ISINMA VE KÜRESEL İSYAN
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 FARKLILIKLARI İLE GÜNEY KORE
Engin Ertem Engin Ertem
 GÜVENLİ TATİL ROTASI 'KIBRIS ''
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ŞÖHRET

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ







EN ÇOK OKUNANLAR