Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜRK SANAYİSİ İÇİN ÇALIŞIYORLAR
TÜRK SANAYİSİ İÇİN ÇALIŞIYORLAR
Sabancı Üniversitesi’nin, üniversite-sanayi işbirliğine yeni bir boyut kazandırdığı Sanayi Odaklı Projeler’in ilk çıktıları Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde (SUNUM) gerçekleşen Bahar Daveti ile paylaşıldı.
16 Mayıs 2017, 19:56
 
Sabancı Üniversitesi “Sanayi Odaklı Projeler”inin çıktılarını paylaştı
 
Sabancı Üniversitesi’nin, üniversite-sanayi işbirliğine yeni bir boyut kazandırdığı Sanayi Odaklı Projeler’in ilk çıktıları 11 Mayıs 2017, Perşembe günü Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde (SUNUM) gerçekleşen Bahar Daveti ile paylaşıldı. Davete çeşitli sektörlerden otuzun üzerinde firmanın yöneticilerinden oluşan seçkin davetliler katıldı.
 
Davetin açış konuşmalarını Sabancı Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ayşe Kadıoğlu ve Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Menceloğlu gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından proje sahibi firmalara teşekkür plaketi takdim edildi ve ardından tüm konuklar yapılan kokteylde bir araya geldi.
 
Sabancı Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ayşe Kadıoğlu konuşmasında, “Sabancı Üniversitesi olarak her zaman bir öncülük iddiamız var. Gerçekten de Türkiye’nin yüksek eğitim profiline bir nefes, bir yenilik getirdiğimizi düşünüyoruz. Sanayi odaklı projeler için gerekli alt yapıya sahibiz ve bu sinerjiden çok güzel çalışmalar çıkacağına inanıyoruz.” dedi.
image
Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Menceloğlu konuşmasına projenin çıkış amacını anlatarak başladı.
 
Fakülte lisans öğrencilerinin, lisans bitirme projelerini sanayi perspektifi ile gerçekleştirmeleri gerektiğine inandığımız ve mezuniyet öncesinde öğrencilerin sanayinin reel sorunları ile tanışmalarını ve gerçekçi çözümler üretmelerini sağlamak için bu projeyi başlattık diyen Yusuf Menceloğlu, sektör ayrımı yapmaksızın kurumlarla iletişim kurarak, yapmak istedikleri ama zaman ve kaynak ayıramadıkları mühendislik alanındaki her türlü proje önerisini üniversite işbirliğiyle çözümlenebilecek Sanayi Odaklı Projeler kapsamında değerlendirdiklerini dile getirdi.
 
Savunma sanayi, otomotiv tasarımı ve yan sanayi, bilişim, elektronik, kimya, inşaat, dayanıklı tüketim malları gibi çeşitli sektörlerden projeye katılan 10 kurumun önerdiği projeler arasından seçilen 17 proje Sabancı Üniversitesi işbirliği ile gerçekleşti. Sanayi Odaklı Projeler Programı’na katılan kurumlar arasında; Airties, Bonbon, Farplas, Havelsan, Hexagon Studio, Hayat Kimya, Karel Kalıp, Siemens, STFA İnşaat ve Tübitak Bilgem yer aldı. Programa katılan kurumların yöneticilerine teşekkür plaketleri Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Menceloğlu tarafından takdim edildi.
 
Proje çıktılarını hazırladıkları posterler ile etkinlik süresince katılımcılara tanıtan Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğrencileri, sanayi kurumlarıyla gerçekleştirdikleri çalışmalar sayesinde profesyonel hayat ile tam anlamıyla tanışmış ve kariyerleri için önemli bir adım atmış olduklarına inandıklarını belirttiler.
 
Sabancı Üniversitesi, üniversite-sanayi işbirliği kapsamında gerçekleştirdiği Sanayi Odaklı Projelere tüm hızıyla devam ederek, yeni proje başvurularını sop@sabanciuniv.edu e-posta adresinden kabul ettiklerini açıkladı.
 
Sanayi Odaklı Projeler Programı hakkında detaylı bilgi http://fens.sabanciuniv.edu/tr/sanayi-odakli-projeler adresinden alınabilir.
 
Şeffaf Gazete

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 35 MİLYAR TL. KİMLERE GİTTİ ? Çiğdem Toker
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 GELDİ ÇATTI SEÇİM
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SÖZLER VE YAZILAR
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KABULLENMİŞ GÖZÜKMEK
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

TÜRKİYE SEÇİME GİDİYOR CUMHURBAŞKANI OYUN KİME ?EN ÇOK OKUNANLAR