Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AMAZON KÜÇÜLÜYOR MU ?
AMAZON KÜÇÜLÜYOR MU ?
2017 yazında 13,7 milyar dolar karşılığında sağlıklı gıda perakendecisi Whole Foods'u satın alan elektronik ticaret devi Amazon, üç şubeyi kapatma kararı aldı.
12 Kasım 2017, 19:06
 
Amazon, 13,7 Milyar Dolara Satın Aldığı Whole Foods'un 3 Şubesini Kapatıyor
2017 yazında 13,7 milyar dolar karşılığında sağlıklı gıda perakendecisi Whole Foods'u satın alan elektronik ticaret devi Amazon, üç şubeyi kapatma kararı aldı.
 
Amazon, geçen yaz 13,7 milyar dolara satın aldığı Whole Foods'un 9 mağazasının bulunduğu Britanya'daki Giffnock, East Renfrewshire ve Cheltenham şubelerini kapatma kararı aldı. Söz konusu işletmelerde 150 kişinin çalıştığı belirtiliyor.
 
STRATEJİK BİR KARAR
Endüstri uzmanları kapatmanın küçülme olmadığını stratejik bir karar olduğunu vurguluyor. Grocery Insight'tan Steve Dresser bu mağazaların lojistik ve ulaşımı yaşadığını ve Amazon'un online teslimat bölümü Amazon Fresh içerisinde yer almadığını belirtti.
 
AMAZON FRESH
Amazon Fresh, hâlihazırda Londra, Hertfordshire ve Bedfordshire'da 302 mahalleye teslimat gerçekleştirebiliyor. Firma, geçtiğğimiz günlerde de New Jersey, Delaware, Pennsylvania, California, Maryland, New York, Connecticut, Massachusetts ve Virginia eyaletlerindeki bazı bölgelere verilen Amazon Fresh hizmetini durdurmuştu.
 
"YENİ İSTİHDAM FIRSATLARI BULUNACAK"
Öte yandan Whole Foods yetkilileri durumun birleşmeyle alakasının olmadığını, yapılan değerlendirmeler sonrasında da çalışanlara yönelik yeni istihdam fırsatları bulunacağını belirtti.
 
İngiltere;'deki perakende işini genişletmeye çalışan ve Fresh servisine yoğunlaşan Amazon geçtiğimiz günlerde kuzeydeki en büyük zincirlerden biri olan Booths ile işbirliğine gitme kararı da almıştı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 FIRAT'IN DOĞUSUNUN GERÇEKLERİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?

EN ÇOK OKUNANLAR