Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DENİZBANK BORSADAN ÇIKIYOR
DENİZBANK BORSADAN ÇIKIYOR
Denizbank Borsa İstanbul'dan çıkma kararı aldı. Binde 4'ü borsaya açık olan Denizbank, Borsa İstanbul’dan çıkma kararı aldı. Daha önce Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın da Borsa İstanbul'daki hisselerini satacağı belirtilmişti.
13 Kasım 2019, 22:38
 
Denizbank’ın Borsa İstanbul'dan çıkma kararı aldığı belirtildi. Borsa İstanbul’dan KAP'a yapılan açıklamada şu ifade kullanıldı:
 
Sermaye Piyasası Kurulunun (Kurul) II-27.2 sayılı “Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği” kapsamında Borsamıza başvuru yapan ve payları Ana Pazar’da işlem gören Denizbank A.Ş. (Banka) ile ilgili olarak, Bankanın hâkim ortağı adına çıkarılacak yeni payların ihraç edilmesi için ihraç belgesinin Kurul tarafından onaylanması şartıyla, MKK nezdindeki sürecin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesini teminen,
 
– İhraç belgesinin Kurul tarafından onaylandığı Borsamızca öğrenildiğinde (KAP’ta duyurulması ve/veya belgenin Borsamıza ulaştırılması sonucunda) Bankanın paylarının işlem sırası kapatılacak,
 
– Banka paylarının işlem sırası kapatıldığında dâhil olduğu BIST endekslerinin kapsamından çıkarılacak,
 
– MKK sürecinin tamamlanmasının ardından Borsamız tarafından KAP’ta yapılacak duyuruyu izleyen ilk iş gününden itibaren Banka payları Borsa kotundan çıkarılacaktır.
 
3.2 MİLYAR DOLARA EMİRATES NBD’YE SATILMIŞTI
 
Geçtiğimiz yıl Rusya’nın en büyük bankası Sberbank, yüzde 99,85 hissesine sahip olduğu Denizbank’ı 14,6 milyar TL (3,2 milyar dolar) karşılığında Emirates NBD’ye satmıştı.
 
piyasa kaynaklarından alınan bilgilere göre hisse satışı öncesi piyasa hareketleri ve halka açık olan kısım çok düşük olduğu için sağlıklı fiyat oluşumu gerçekleşmediğinden banka borsadan çıkıyor.
 
AVRUPA İMAR VE KALKINMA BANKASI DA ÇIKMA KARARI ALMIŞTI
 
Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın Borsa İstanbul’un genel müdürü olmasının ardından Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın da Borsa İstanbul’daki hisselerini satacağı belirtilmişti.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 İSTANBUL'DA HAVALİMANI REKABETİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SAĞLIKLI GÜÇLÜ TOPLUM
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BAŞBAKAN TATAR'A İTİBAR SUİKASTI

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR