Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DIGITURK'TEN EKSİK HİZMET TAM ÜCRET
DIGITURK'TEN EKSİK HİZMET TAM ÜCRET
Son haftalarda hem İngiltere Premier Ligi hem de NBA maçlarının Digitürk platformundan çıkması müşterileri mağdur etti. Ayda 139 TL ödeyen tüketiciler eksik hizmet alıp platforma aynı ücreti ödüyor.
16 Ekim 2020, 13:19
 
Digiturk'ten Sporun Yıldızı paketini satın alan kullanıcılar hayal kırıklığı yaşıyor.
 
Paket sahipleri iki ay içinde NBA maçları ve İngiltere Premier Ligi'nin paketten çıkması üzerine hayal kırıklığına uğradı. Digitürk'ün sahibi beIN grubu ile Türkiye'de İngiltere Premier Ligi ve NBA TV'nin yayın haklarını elinde bulunduran Saran Grup'un anlaşamaması sonucu iki içerik de paketten çıktı.
 
Sporun Yıldızı paketinin ücreti ise her yıl artmaya devam ediyor. 2017 yılında 99 TL olan paket ücreti, 2018 yılında 119 TL'ye, 2019 yılında 129 TL'ye yükselirken bu sene ise paket için sporseverler 139 TL ödüyor. Digitürk yetkilileri sozcu.com.tr'ye yaptıkları açıklamada paketteki ücret artışının enflasyon artışlarından düşük olduğunu belirtiyor.
 
Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu vatandaşların paketten cayma ve fesih hakları olduğunu söylüyor.
 
Ağaoğlu, “Tüketici Kanunu’nun 13. maddesine göre verilen hizmet ayıplı hale gelmiştir. Bu noktada pakete üye olanlara Tüketici Kanunu’nun 15. maddesine göre sözleşmeden cayma, fesih ya da indirim isteme hakkı doğmuştur.
 
Vatandaşlar bununla ilgili hizmet sunan firmaya yazılı olarak başvuruda bulunup indirim talep edebilecekleri gibi, Tüketici Kanunu’nun 52. maddesi olan Abonelik Sözleşmeleri Yönetmeliği’nin 22. maddesi, 2. fıkrasına dayanarak herhangi bir ceza ödemeden sözleşmeyi fesih hakları da mevcuttur” diye konuştu.
 
Digitürk yetkilileri ise son yıllarda Sporun Yıldızı paketlerine UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve İtalyan ligi Serie A gibi içeriklerin eklendiğini belirtiyor. Alınan bilgilere göre son aylarda çıkan İngiltere ligi ve NBA yerine yeni bir içerik eklenmesi şimdilik beklenmiyor. Paket Türkiye Süper Ligi'ni de kapsıyor.
 
Digitürk yetkililerindenyapılan açıklamada, 2017-2020 yılları arasında paketlerine yüzde 40 zam yapıldığını Ağustos 2017-Ağustos 2020 arasındaki TÜFE artışının ise yüzde 51,55 olduğu ifade edildi.
Açıklamada, “Fiyat politikamızın temel amacı, Digitürk üyelerinin, başta Süper Lig olmak üzere Türkiye'nin ve dünyanın en zengin spor içeriğini mümkün olan en uygun fiyatla izleyebilmesini sağlamak, sporu geniş kitlelere yayabilmektir” ifadesi kullanıldı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 OFİS DÖNEMİ BİTTİ Mİ ? A.Nazmiye Uça
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 KÜRESEL ISINMA VE KÜRESEL İSYAN
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 FARKLILIKLARI İLE GÜNEY KORE
Engin Ertem Engin Ertem
 GÜVENLİ TATİL ROTASI 'KIBRIS ''
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ŞÖHRET

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR