Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
G7 TOPLANTISINDA KRİPTO PARA YOKTU!
G7 TOPLANTISINDA KRİPTO PARA YOKTU!
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, G7 zirvesinde ekonomi liderlerine teşvik paketlerini artırmalarını ve Biden yönetiminin iklim değişikliğini durdurmak için çok taraflı anlaşmalara açık olduğunu söyledi.
12 Şubat 2021, 19:33
 
 
G7 ülkeleri bugün yeni tip koronavirüsün ekonomiye olan etkilerini ve dijital vergilendirme hususlarını görüşmek için toplandı. Zirveden kripto para piyasalarını etkileyecek herhangi bir sonuç çıkmadı.
 
Bilindiği üzere Japonya Maliye Bakanı’nın önceki açıklamalarına bakılarak G7 zirvesinde kripto para birimlerinin konuşulacağı düşünülmüştü. Fakat beklenen toplantıda kripto paralar neredeyse hiç konuşulmadı. Kripto paralarla ilişkilendirilebilecek konu olarak sadece dijital vergilendirme konusundan bahsedildi. Dünyanın git gide dijital hale gelmesiyle vergilendirmelerin de zorlaştığı vurgulandı.
 
Birleşik Krallık Maliye Bakanı Rishi Sunak, bu konuyla ilgili çalışmalar yaptıklarını vurguladı. İngiltere Başkanlığı altında ilk G7 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları toplantısına başkanlık eden Rishi Sunak, önümüzdeki yıl için işlerin korunmasını ve küresel ekonomik iyileşmeyi desteklemeyi de içeren önceliklerini belirledi ve vergi konusunda küresel bir çözüme ulaşmak için çalıştıklarını vurguladı. Zirvede ekonominin dijitalleşmesinin yarattığı zorluklar ve dünyanın en savunmasız ülkeleri için gerekli desteği sağlama konuları konuşuldu.
 
Teşvik Paketleri Artabilir
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, G7 zirvesinde ekonomi liderlerine teşvik paketlerini artırmalarını ve Biden yönetiminin iklim değişikliğini durdurmak için çok taraflı anlaşmalara açık olduğunu söyledi.
 
ABD Hazine Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Yellen G7 ülkelerindeki meslektaşlarına hızlı ve kalıcı ekonomik toparlanma için teşvik paketlerini artırmaları gerektiğini söyledi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 FİYATLAR NEDEN ARTTI ? Yalçın Doğan
Engin Ertem Engin Ertem
 YATIRIMDA YENİ TREND KIRSAL ARAZİLER
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 BODRUM KÜLLİYE DEĞİL HASTANE BEKLİYOR
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 FARKLILIKLARI İLE GÜNEY KORE
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS & CYPRUS 5 '' Kıbrıs'da 2 İranlı kız ''

SİTE ANKET

''YILIN TARAFTARI '' HANGİ TAKIMIN TARAFTARIDIR OYUN KİME?EN ÇOK OKUNANLAR