Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KRİPTO PARA LİSTELERİ BÜYÜK ÇÖKÜŞE DOĞRU MU?
KRİPTO PARA LİSTELERİ BÜYÜK ÇÖKÜŞE DOĞRU MU?
Sürekli bir düşüş içerisine giren Bitcoin peşinden bütün bir kripto para piyasasını ve haliyle umutları da sürüklüyor. Bazı borsalarda 28 bin dolar civarına kadar iğne atarak herkesi korkuttu.
6 Aralık 2021, 07:43
 
Bir dönem insanların kurtuluş ümidi olarak gördükleri kripto para piyasası adeta kâbusu yaşatıyor. En yüksek seviyelerini test ettikten sonra adeta serbest düşüşe geçen Bitcoin bazı borsalarda yüzde 60’dan fazla düşüş gösterdi. 
 
Bitcoin fiyatı ne oldu?
Dün itibariyle 53 bin dolar desteğini de kıran Bitcoin için işlerin iyiye gitmediği konuşuluyordu. Gece kapanışı ile birlikte düşüş daha da derinleşti ve 46 bin dolar seviyelerine kadar indi. Hatta Huobi gibi bazı borsalarda 28 bin dolar altına iğne attığı görüldü. Bitcoin’in artık destek seviyelerinde tutunamadığı ve yükseliş için yeterli hacmi oluşturamadığı görülüyor.
 
"Bitcoin neden düşüyor?"
Global piyasalarda yeni varyant tedirginliği ve enflasyonun kalıcı olacağı endişesi dolar endeksini bir süredir yukarı çekiyordu. Ethereum 3700$ seviyelerine gerilerken SOL, AVAX, ADA, MATIC gibi pek çok coin son ayların en düşük seviyelerine doğru yolculuk ediyor. 
 
Özellikle kurumsal alımlar Bitcoin’i daha fazla kitlenin benimsemesini sağlamıştı ancak bu sıralar devasa alımların da işe yaramadığı anlaşılıyor. Yatırımcılarda tedirginlik giderek artarken USDT de büyük talep nedeniyle artışa geçti. Bir ara 16TL seviyesine kadar çıkarken stabil bilinen bir birimin bu denli oynaması da dikkat çekici. 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 GENÇLER DEİST OLMAKTA HAKSIZ MI ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
  ESTONYA FERİBOTU GİBİ SU ALIYORUZ !
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 HASAN KARAL'A AÇIK ÇAĞRI
Engin Ertem Engin Ertem
 YATIRIMDA YENİ TREND KIRSAL ARAZİLER
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 SIRBİSTAN’ DA BAŞLAYAN TÜRK AŞKI

SİTE ANKET

''YILIN TARAFTARI '' HANGİ TAKIMIN TARAFTARIDIR OYUN KİME?EN ÇOK OKUNANLAR