Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DÜNYA ŞAMPİYONU DJ FURKAN
DÜNYA ŞAMPİYONU DJ FURKAN
Finali İbiza’da gerçekleşen, dünyanın en büyük DJ yarışması Burn Residency’nin kazananı Türkiye’den Furkan Kurt oldu
30 Eylül 2017, 19:01
Finali İbiza’da gerçekleşen, dünyanın en büyük DJ yarışması Burn Residency’nin kazananı Türkiye’den Furkan Kurt oldu! Furkan Kurt kariyerinde harcamak üzere kazandığı 100.000 euro ödülün yanı sıra İbiza’nın ikonik gece kulüplerinde DJ’lik yapma şansını da yakalayacak!
 
Yedinci yılını tamamlayan BURN Residency, Türkiye’nin finalisti Furkan Kurt’u 2017’nin birincisi ilan ederek keşfedilmemiş DJ’ler arayışını sonlandırdı. Çeşitli görevleri ve yarışmaları başarıyla tamamlayan Furkan; paneldeki performansıyla Carl Cox, Pete Tong ve Luciano gibi endüstrinin en önemli isimleri tarafından ilk üçe seçilmişti.
İstanbul’lu Furkan, techno’dan tech house’a ve hatta daha tropikal bir tür olan ‘lambada’ya kadar müziğe olan tutkusunu büyük başarıyla sergiledi. Kitleleri nasıl eğlendireceğini iyi bilen Türk DJ, jüriyi dinamik şarkı seçimleriyle etkiledi. 
 
image
 
Burn Residency mentorlarından Luciano finalde birinci olan ismi seçmek için ne kadar zorlandıklarını şöyle açıkladı: “Bu yıl DJ’lerin yeteneklerinden ve izledikleri yoldan çok etkilendik. Sanatçıları sahnede öğrenmeye aç bir şekilde görmek ve sizin tecrübelerinize saygı duyduklarını hissetmek her zaman harika bir his.”
Furkan yeni yola çıkan bir DJ olarak kariyerine doğrudan yapılacak 100.000 €’luk yatırıma imza attı. Yedi aylık yolculuğunu anlatırken “Bu hayatımın en zorlu ve en inanılmaz deneyimi oldu. Paha biçilemez dersler öğrendim ve bunları asla unutmayıp, kariyerim boyunca aklımda tutacağım. Tekniğimi, bilgimi ve deneyimimi geliştirme fırsatı buldum. Bana ilham veren birçok diğer DJ’le, finalistlerle ve yeni BURN ailemle bağlar kurdum.” diyor.
image
 
26 farklı ülkeden 10.000’den fazla kişinin mix’leri ile başvurduğu yarışmada ilk adımda 16 finalist seçildi. Bu 16 kişi iki grup halinde, dünyanın elektronik dans müzik başkenti Ibiza’da düzenlenen BURN Residency kamplarının parçası olup; derslere, teknik panellere ve farklı görevlere katıldılar.
 
Yaz boyunca her bir finalist İtalya’daki Kappa Futur Festival, Rusya’daki Alfa Future People, Romanya’daki Electric Castle ve Türkiye’deki Big BURN Istanbul gibi dünyaca bilinen festivallerde çaldı. Ibiza’daki kamp sırasında son üçe kalan Furkan, Fransa’dan Dualitic ve İtalya’dan Lorenzo de Blanck; son aşamayı tamamlamak için şehrin en önemli gece kulüplerinde sahne aldı. BURN Residency’nin geçen seneki birincisi Lollino, Ask My Management ile anlaşmayı imzaladı ve John Digweed’in plak şirketi Bedrock’tan yeni bir mix yayınladı. Aynı zamanda HYTE’ın lokal DJ’lerinden biri oldu.
 
Şeffaf Gazete.com

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 VATANDAŞ VE MİLLETVEKİLLERİ AYRICALIĞI
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KTHY YENİDEN HAYATA GEÇMELİ
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?
EN ÇOK OKUNANLAR