Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
77 YAŞINDA OLSAMDA BEDEL ÖDEYEBİLİRİM
77 YAŞINDA OLSAMDA BEDEL ÖDEYEBİLİRİM
Metin Akpınar Zeytindalı Operasyonu için "Doğru gidiyor gibi görünüyor" dedikten sonra ekledi: Bu operasyonu düşünmeksizin savaşa hayır diyorum...Ben sosyalist bir adamım, bedel ödenecekse 77 yaşından sonra hapishaneye de gireriz
4 Şubat 2018, 15:41
 
Usta oyuncu Metin Akpınar, gündeme dair açıklamalar yaptı. Akpınar, “İnsanlar kanaatlerini söylerken özgür olmalı” dedi ve ekledi, “Savaşın galibi olmaz.”
 
Posta’dan Alev Gürsoy Cimin’e konuşan Akpınar, sözlerine ‘Zeytin Dalı Harekatı’yla ilgili olarak, “Askeri otorite değilim ama gördüğümüz, duyduğumuz kadarıyla gayet doğru gidiyor. Destekliyorum ama çok dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Amerika 30 ihtimal üzerine 30 senelik plan yapar. Bizim Genelkurmayımız üç beş ihtimal üzerine üç beş senelik plan yapar. Desturlu gidilmeli. Diplomasiyi ayarlamamız lazım. Filler tepinirken çimenler ezilmesin.”
 
‘SAVAŞIN GALİBİ OLMAZ’
“Ben bu operasyonu düşünmeksizin ‘Savaşa hayır’ diyenlerdenim, çünkü savaşın galibi olmaz” vurgusu yapan Akpınar sözlerine “Şiddet unsuru olmaksızın, silah devreye girmeksizin, bireylerin özgür iradeleriyle geleceklerini tayin edebildikleri kurum ve kuralların işlediği rejime demokrasi denir. Bunun kenarından geçene ise ‘cici demokrasi’ denir. En son referandumu yaşadık, biliyorsunuz” diyerek sözlerine devam eden Akpınar, anayasa değişikliği referandumunda ‘Hayır’ oyu verdiğini söyledi. Korku bulaşıcıdır. Bulaşmaması için tedbirli olmak gerekir. İnsanlar nasıl özgür beyanlarını verip geleceklerini tayin edebiliyorlarsa, kanaatlerini söylerken de özgür olmalıdır. Bedel ödenecekse ne yapalım, 77 yaşından sonra hapishaneye de gireriz” diyerek devam etti.
 
‘SİYASETE GİRME TEKLİFİ ALDIM’
Eski başbakanlardan Bülent Ecevit’ten iki kez, şu anda CHP’den milletvekili olan Fikri Sağlar’dan ise bir kez siyasete girme teklifi aldığını aktaran Akpınar, “Üçünü de sanata ve Metin Akpınar’a kıyamadığım için reddettim. Ben sosyalist bir adamım, ihtilalci sosyalizmin olmayacağını da anlayanlardanım. Kendimi sosyal demokrat olarak tanımlarım. Tüzüğüne, programına yüzde yüz uyuyorum, ben buralıyım diyeceğim bir parti bugün yok.
 
Eskiden devlet makamlarının resepsiyonlarına davet edildiğini söyleyen Akpınar, “Şimdi neden çağrılmıyorsunuz resepsiyonlara?” sorusunu şöyle yanıtladı: “Onu ben bilmem, çağırmayanlara soracaksınız. Abdullah Gül’den beri çağrılmıyoruz. Çağırırlarsa neden gitmeyelim? Makam saygımız var” diyerek bitirdi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KTHY YENİDEN HAYATA GEÇMELİ
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?

EN ÇOK OKUNANLAR