Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
FATMA GİRİK BODRUM'DA TOPRAĞA VERİLDİ
FATMA GİRİK BODRUM'DA TOPRAĞA VERİLDİ
79 yaşında hayata veda eden Yeşilçam'ın unutulmaz oyuncusu Fatma Girik, Bodrum'da son yolculuğuna uğurlandı. Yaklaşık 30 yıldır Bodrum'da yaşayan usta oyuncunun cenaze töreni son yılların Bodrum'daki en kalabalık cenaze töreni oldu.
28 Ocak 2022, 14:48

 

Pazartesi günü tedavi gördüğü hastanede Covid-19'a bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden Yeşilçam'ın unutulmaz efsanesi Fatma Girik Bodrum'da toprağa verildi.

      image

Şişli eski Belediye Başkanı da olan Fatma Girik’in cenazesi, dün İstanbul’da düzenlenen törenin ardından Muğla'nın Bodrum ilçesine getirilmişdi.

Girik'in Türk bayrağına sarılı tabutu, omuzlarda taşınarak Adliye Camisi'ne götürüldü. Törene katılanlar Girik'in tabutuna sarılıp gözyaşı döktü.

       image

'FATMA GİRİK HEM ABLAMDI, HEM YOLDAŞIMDI'
 
Cenazede gözyaşlarına boğulan ve hıçkırıklarına hakim olamayan Fatma Girik'in kardeşi Günay Girik, "Sizlerle aynı duyguları paylaşıyorum. Benim kadar sizlerde seviyordunuz. Ablamı tanımayanların bile sevdiğini düşünüyorum. Hem ablamdı, hem yoldaşımdı ' dedi.
 
image

Törene, Fatma Girik'in kardeşi Günay Girik, manevi kızı Ahu Turan, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Muğla Valisi Orhan Tavlı, CHP Muğla milletvekilleri Mürsel Alban, Süleyman Girgin, Suat Özcan, Burak Erbay, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Arslan,  ile iş, siyasi partilerin Bodrum ilçe başkanları ,spor camiasından çok sayıda kişi ve Bodrum'da yaşayan birçok tanınmış sima ile halkın yoğun katılımı vardı.Törene katılanların Girik'in tabutuna sarılıp uzun süre gözyaşı dökmesi, duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

image

Bodrum İlçe Müftüsü İbrahim Kapancı tarafından kıldırılan namazın ardından Fatma Girik'in cenazesi, Torba Mahallesi'ndeki evine getirildi. Burada helallik alınmasının ardından Girik, Torba Mezarlığı'nda hayat arkadaşı Memduh Ün'ün yanına defnedildi.
 
image
 
Fatma Girik’in Torba Mezarlığı’nda toprağa verilmesinin ardından açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, üzüntüsünü  dile getirdi:
 
Fatma Girik bizim kıymetlimizdi. Tüm Türkiye ve Bodrum ona verdiği değeri bugün gösterdi. Hem İstanbul’daki törenlerde hem de Bodrum’daki cenaze namazında ve defin töreninde çok büyük bir kalabalık, bir seven kitlesi vardı. Herkesin kalbi yaralı, kırık. O çok büyük bir sanatçıydı. Bir Cumhuriyet kadını, Atatürkçü, çağdaş bir insandı. Ben de zaman zaman kendisi ile Torba’daki evinde ziyaret ederdim. Bir isteği olup olmadığını hep sorardım. Ben de onunla bir sürü anı paylaştım.
 
image
 
Ahmet Aras ''Benim de için buruk, üzülüyoruz. Ama önemli olan hoş seda bırakabilmek. Yaşar Kemal’in biliyorsunuz ‘O güzel insanlar güzel atlara binip gitti’ diye dizeleri vardır. Gerçekten Fatma Girik de güzel insanlardan bir tanesiydi.”Onun ismini yaşatmak için çok sevdiği Bodrum’da Torba’da hem bir parka hem de yaşadığı sokağa ilk meclisimizde hemen vereceğiz. Bizim içimize huzur veren bir şey var, eşinin Memduh Ün’ün yanına defnedildi. Cennette kavuştular diye düşünüyoruz.” dedi.
 
Şeffaf Gazete.com
 

 


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 TÜRKİYE İÇİN DEMOKRASİ İÇİN HAYDİ SANDIĞA
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 SÖZ MİLLETİN - Prof. Dr. ATA ATUN
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 BİRLİKTE ÇOK ÇALIŞARAK KAZANABİLİRİZ
Engin Ertem Engin Ertem
 KONUT FİYATLARI NEDEN DURDURULAMIYOR ?
Ferit Raat Ferit Raat
 RENKLİ BAKIŞLAR İLE MERHABA
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 SIRBİSTAN’ DA BAŞLAYAN TÜRK AŞKI

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR