Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ESENYURT'DA SURİYELİ KAVGASI
ESENYURT'DA SURİYELİ KAVGASI
Esenyurt'ta Suriyeliler ile mahalleli arasında kavgaya dönüşen tartışmada 4 kişi yaralanırken, olayların ardından yüzlerce vatandaş "Burası Türkiye, Suriye değil" sloganları atarak duruma tepki gösterdi.
9 Şubat 2019, 22:16
 
İstanbul'un en kalabalık ilçelerinden olan Esenyurt'ta Sinoplu bir vatandaşımız Suriyeliler tarafından bıçaklandi. Bölgede oturan başta Sinoplu hemşerileri ve semt halkı ayaklanarak Suriyeliler ile sokak kavgaları yaşandı, yaralanmalar oldu.
 
image
 
Suriyeliler tarafından Sinop Durağanlı bir gencin Suriyeliler tarafından bıçaklandığı haberi semte yayılınca zaten uzun süredir Suriyelilerin nufus olarak en yoğun bölgelerden birisi olması sebebiyle zaten olan tepki bir anda patlamaya dönüştü. 
 
Halk ayaklandı, bazı işyerleri talan edildi.
 
İstanbul’un Esenyurt ilçesinde Suriyeli sığınmacılar ile vatandaşlar arasında bıçaklı sopalı kavga meydana geldi. Kavga daha sonra Suriyelileri hedef alan saldırılara dönüştü.
Olay akşam saatlerinde Bağlarçeşme Mahallesi’nde başladı. Henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan kavga sonrası ilçede olaylar büyüdü.
 
Suriyeliler ait dükkanların saldırıya uğradığı olaylarda yaralıların da olduğu belirtiliyor. 
Öte yandan ilçede bazı gruplar “Burası Türkiye!” sloganlarıyla caddelerle yürüyüş yaptı.
 
image
 
İlçe merkezinde şu sıralar caddelerde TOMA’lar ve çevik kuvvet ekipleri bekletilirken, gerginlik ise sürüyor. Olay yerine gelen Emniyet güçleri meydanı ablukaya alarak giriş çıkışlara müsaade etmiyor.
Esenyurt bu olaydan sonra tehlikeli gerginlik yaşandı. Kaymakam Alagül, provokasyona gelmeyin çağrısı yaptı.
 
Şeffaf Gazete
 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 KAZDAĞLARI RANT GERÇEĞİ -İsmail Ören
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SAĞLIKLI GÜÇLÜ TOPLUM
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BAŞBAKAN TATAR'A İTİBAR SUİKASTI

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR