Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BİR RÖNTGEN VE ALÇI İÇİN 44 BİN LİRALIK FATURA
BİR RÖNTGEN VE ALÇI İÇİN 44 BİN LİRALIK FATURA
Antalya'nın Kemer ilçesinde kızıyla pazar alışverişi yaparken dengesini kaybedip düştükten sonra bileği kırılan Ukraynalı yaşlı kadına, Özel Kemer Yaşam Hastanesinde 1650 dolar ,yani günün kuruyla 44 bin 555 TL fatura çıkarıldı.
11 Ağustos 2023, 17:00
 
Antalya Kemer'deki hastanede 44 bin 555 TL'lik rötgen - alçı faturası rezaleti
Antalya'nın Kemer ilçesinde kızıyla pazar alışverişi yaparken dengesini kaybedip düştükten sonra bileği kırılan Ukraynalı kadına, giriş yaptığı Özel Kemer Yaşam Hastanesi'nde 1650 dolar ,yani günün kuruyla 44 bin 555 TL fatura çıkarıldı. Duruma tepki gösteren ailenin itirazı üzerine hastane yönetimi 850 dolarını geri iade etmesine rağmen madur kadının damadı Şeyhmus Doğan hastane tarafından alınan para için '' dolandırıcılık '' dedi.
 
Geriye kalan 800 doları yine de fazla gören ailenin Türk damad, “Yatış yok, bıçak yok, ameliyat yok ve 1650 dolar fiyat çıkıyor. 850 doları geri yatırdılar ama bu alçıya 800 dolar da fazla” diyerek tepki gösterdi. 
      image
 
Olay, 4 Ağustos Cuma günü Antalya Kemer ilçesi Aslan Bucak Mahallesi Cuma pazarında yaşandı.
Savaştan kaçıp Antalya'ya yerleşen Olena Buletsa (61), burada Şeyhmus Doğan ile yakın bir tarihte evlenen kızı Kateryna Buletsa'la (32) Pazar alışverişine çıktı. Kızıyla birlikte yürüdüğü sırada dengesini kaybedip yere düşen Olena Buletsa'nın bileği kırıldı.
 
Çevredekilerin durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirmesi üzerine Buletsa ambulansla Kemer'deki Yaşam Hastanesiner hastaneye götürüldü. Burada iddiaya göre, sadece röntgen ve alçıya 1680 dolar  fatura kesildi. Buletsa ve kızı bu parayı ödeyip evlerine döndü.
image
 
Hastanenin kestiği faturayı gören Şeyhmus Doğan hastaneye gidip faturayı çalışanlara ve yetkililere gösterip itiraz etti. Olaydan bir gün sonrası ise hastane yönetimi fahiş fiyat alındığını kabul ederek alınan paranın 850 dolarını geri ödedi.
 
Hala olay kabullenemeyen aile, paranın bir bölümünün geri yatırılmasına rağmen 800 doların da çok fazla olduğunu savunuyor.
 
             image
 
"Röntgen çekildi. Cerrah kolu düzeltti ve bir alçı uyguladı"
Bileği kırılan kadının kızı Kateryna Buletsa, olayı şu sözlerle anlattı: "Cuma günü annemle çarşıya gittik. Sebzelerin yanında çok su vardı. Annem kaydı ve düştü. İnsanlar yardım etti, ambulans çağırdı. Ambulans geldiğinde sigorta olup olmadığını sordular. Ne yazık ki yoktu. Ukrayna'da bir savaş var. Şimdi yaşamak zor. Hangi hastaneye götürüldüğümüzü bilmiyordum. Orada doktorlar tıbbi bakım sağlamaya başladı. Ücretsiz olmadığını söylediler. Başka bir kliniğe gidelim dedim. Doktor Türkiye'nin her yerinde pahalı dedi. Röntgen çekildi. Cerrah kolu düzeltti ve bir alçı uyguladı. 1650 dolarlık bir fatura çıkardılar. Sonra acilen ameliyat gerektiğini söylediler"
image
 
"850 dolarını geri yatırdılar"
Şeyhmus Doğan, “Hastaneye geldiklerinde sadece bir röntgen ve bu alçıyı yapıyorlar. Yatış yok, bıçak yok, ameliyat yok ve 1650 dolar fiyat çıkıyor. Eşim devlet hastanesine gitmek istiyor, orası daha fazla para alır diyerek onu bu parayı ödemeye zorluyorlar. 44 bin 500 TL ödediler, 10 adet sargı bezi ve transfer. Ertesi gün ben gittim ve itiraz ettim. Polis çağırmamamı istediler. 850 dolarını geri yatırdılar. Kalan 800 dolar. Yine de bu alçıya 800 dolar verilir mi? Bu insanlar savaştan kaçtı, ben asgari ücretle çalışan birisiyim. Büyüklerimizin sesimizi duymasını istiyorum” dedi. 
 
İddialara göre özellikle tatil merkezlerine kalıp hastaneye başvuran yabancıların yabanı turistlerin sgortaları yoksa bubun sık karşılanan bir durum olduğu bilgisine ulaşıldı.
 
 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Engin Ertem Engin Ertem
 GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNDE YENİ ARAYIŞ
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 BİR SÜLEYMAN SOYLU KLASİĞİ -Timur Soykan
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇÖMEZ'İN TEMİNATSIZ 700 MİLYON KREDİ İDDİASI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR