Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
IŞİD MİLİTANI İNCİRLİK'DE DRON İLE YAKALANDI
IŞİD MİLİTANI İNCİRLİK'DE DRON İLE YAKALANDI
İncirlik'teki bir ABD uçağını İHA ile düşürme planı yaptığı belirtilen bir IŞİD şüphelisi yakalandı. Rus vatandaşı olan şüphelinin bir Alevi derneğini de hedef almayı planladığı belirtiliyor.
10 Ağustos 2017, 20:52
Adana'da İncirlik Hava Üssü'nde ABD'ye ait bir uçağı insansız hava aracı (İHA) ile düşürmeyi planladığı belirtilen bir IŞİD şüphelisi  bir kişi yakalandı.
 
Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Rus vatandaşı Renat Bakıev'in İncirlik Hava Üssü'nü ve Alevi derneğini hedef almak üzere keşif yaptığı bilgisine ulaştı.
 
Silahlı terör örgütüne üye olmak ve tehdit suçlarından arandığı saptanan Bakıev, polisler tarafından yakın takibe alındı. Bakıev'in kiraladığı bisikletle birlikte Alevi derneğinin çevresinde keşif yaptığı belirlendi.
 
Bakıev'in İncirlik Hava Üssü'ndeki ABD'ye ait bir uçağı İHA ile düşürmek ve Amerikalı askerlerin bulunduğu bir alanı patlatmak için keşif yaptığının tespit edilmesi üzerine polis harekete geçti.
 
Alevi derneğine yakın bir bölgede yakalanan Bakıev'in, Rus yapımı olan anlık mesajlaşma programı 'Telegram' üzerinden İHA satın almak için diğer IŞİD üyelerinden 2 bin 800 lira para istediği de saptandı.
© Deutsche Welle

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ABD DÜŞMANLIĞI KIBRIS'A TAŞINDI
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 ABD İLE AB'NİN TİCARET SAVAŞI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 MİLLİ VE YERLİ, BEKA, DİRİLİŞ VE ÇIKIŞ
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 HUKUKU, GUGUK EDEN KİM?
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 NİJERYALI CİNAYETİNİN SORUMLUSU KİM ?

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR