Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
IŞİD MİLİTANI İNCİRLİK'DE DRON İLE YAKALANDI
IŞİD MİLİTANI İNCİRLİK'DE DRON İLE YAKALANDI
İncirlik'teki bir ABD uçağını İHA ile düşürme planı yaptığı belirtilen bir IŞİD şüphelisi yakalandı. Rus vatandaşı olan şüphelinin bir Alevi derneğini de hedef almayı planladığı belirtiliyor.
10 Ağustos 2017, 20:52
Adana'da İncirlik Hava Üssü'nde ABD'ye ait bir uçağı insansız hava aracı (İHA) ile düşürmeyi planladığı belirtilen bir IŞİD şüphelisi  bir kişi yakalandı.
 
Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Rus vatandaşı Renat Bakıev'in İncirlik Hava Üssü'nü ve Alevi derneğini hedef almak üzere keşif yaptığı bilgisine ulaştı.
 
Silahlı terör örgütüne üye olmak ve tehdit suçlarından arandığı saptanan Bakıev, polisler tarafından yakın takibe alındı. Bakıev'in kiraladığı bisikletle birlikte Alevi derneğinin çevresinde keşif yaptığı belirlendi.
 
Bakıev'in İncirlik Hava Üssü'ndeki ABD'ye ait bir uçağı İHA ile düşürmek ve Amerikalı askerlerin bulunduğu bir alanı patlatmak için keşif yaptığının tespit edilmesi üzerine polis harekete geçti.
 
Alevi derneğine yakın bir bölgede yakalanan Bakıev'in, Rus yapımı olan anlık mesajlaşma programı 'Telegram' üzerinden İHA satın almak için diğer IŞİD üyelerinden 2 bin 800 lira para istediği de saptandı.
© Deutsche Welle

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 VATANDAŞ VE MİLLETVEKİLLERİ AYRICALIĞI
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KTHY YENİDEN HAYATA GEÇMELİ
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?
EN ÇOK OKUNANLAR