Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BÜYÜKÇEKMECE MADUR EDİLİYOR
BÜYÜKÇEKMECE MADUR EDİLİYOR
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ekim ayı üçüncü oturumunda konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün,Albatros turizm arazisi için onay çıkmayınca kürsüden sert eleştiri yaptı. “Demokrasi oy çoğunluğu demek değildir. Demokrasi adaletli davranmak demektir. Demokrasi hukuk demektir''
14 Kasım 2020, 18:20
 
 
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yeniden görüşülmek üzere meclise iade ettiği 3 dosya, AKP-MHP grubunun oyları ile “ısrar kararı” olarak değiştirilmeden aynen kabul edildi.
 
22 taşınmazın satışı, Şehir Tiyatroları'nda sözleşmeli sanatçıların kadrosunun onayı ve Büyükçekmece'deki Albatros bölgesinde imar planı değişikliği kararları İmamoğlu'nun vetosuna rağmen aynen meclisten geçmiş oldu.
 
Büyükçekmece Albatros bölgesinde ilçe belediyesine ait olan ve otel, rezidans yapılması planlanan arazinin İBB Meclisi'nde tartışmalar arasında “park” ilan edilmesine ilişkin kararın iadesi görüşülürken tartışma yaşandı.
 
image
 
“1 SANTİM PARK ALANI VARSA İSTİFA EDECEĞİM”
 
Konuyla ilgili meclisi bilgi veren Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Albatros Parkı ile Büyükçekmece Belediyesi'ne ait turizm imarlı arsanın aynı yer olmadığını belirtti.
 
Akgün Albatros'taki Büyükçekmece Belediyesi’nin turizm arsasının tarihçesini de şöyle anlattı:
 
* 1965 ile 1987 yılları arasında istimlak yoluyla, Büyükçekmece Belediyesi’nin malı olmuştur. Bu arsa, Bayındırlık İskan Bakanlığı tarafından 1979 yılında ‘ticaret turizm alanı' olarak tescil edilmiş.
 
* 2003 yılına kadar burada işlettiğimiz  tesisler zamanla eskidi yeniden yapmak üzere yıkma kararı aldık. Yeni projeler hazırlattık.
 
* Bu arazi hiçbir zaman yeşil veya park alanı olmamıştır. Bir santim park alanı olduğunu ispatlayan olursa belediye başkanlığından istifa ettiğimi açıklayacağım.
 
* Buraya getirmiş olduğumuz dosyada ‘biz burayı yeşil saha ilan ettik' diyoruz. Sevgili kardeşim sayın Tevfik Göksu’nun sosyal medyasına bakıyorum ‘biz Büyükçekmece’nin yeşil sahasını kurtardık, müteahhitlere peşkeş çekilen yeşil sahayı kurtardık' diyor. Yanlıştır, doğru değildir, uygun değildir.
 
                image
 
“DEMOKRASİ OY ÇOKLUĞU DEĞİLDİR”
 
Akgün, bir önceki oturumda Çekmeköy Belediyesi'ne ait arazinin akaryakıt istasyonu yapmak için park alanından çıkarıldığını ve son oturumda da Şile Belediyesi'ne ait arsanın ‘turizm-konut’ imarına açıldığını hatırlatarak şöyle konuştu:
 
* Peki bir defa bile yeşile, parka, günü birlik alana konu olmayan, tırnaklarımıza zor bulduğumuz paralarla aldığımız, ilçesinin tek turizm alanı olan bu yeri ‘biz yeşil saha yaptık' demekle bu verdiğim için örnek nasıl değerlendirilir örtüşüyor mu?
 
* Demokrasi oy çoğunluğu demek değildir. Demokrasi adaletli davranmak demektir, hukuk demektir. Gelin birbirinizi kucaklayın, gelin bütün belediyelerimize eşit davranın, geliniz İstanbul’u o büyük depreme hazırlayalım.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 DEPREM DEĞİL RANT ÖLDÜRÜR -Özge Güneş
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 GRİP AŞISI KRİZİ ACİL ÇÖZÜLMELİ
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 KÜRESEL ISINMA VE KÜRESEL İSYAN
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 FARKLILIKLARI İLE GÜNEY KORE
Engin Ertem Engin Ertem
 GÜVENLİ TATİL ROTASI 'KIBRIS ''

SİTE ANKET

''YILIN TARAFTARI '' HANGİ TAKIMIN TARAFTARIDIR OYUN KİME?







EN ÇOK OKUNANLAR