Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ANTALYA KARAVANPARK'A BÜYÜK İLGİ
ANTALYA KARAVANPARK'A BÜYÜK İLGİ
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konyaaltı’nda yerli ve yabancı karavan tatilcilerinin daha güvenli ve konforlu bir alanda konaklayabilmesi için hizmete açılan Karavan Park, kampseverlerden yoğun ilgi görüyor.
19 Haziran 2024, 17:39
 
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hizmete soktuğu Karavan Park, Kurban Bayramı'nda lüks oteller yerine daha doğal ve masrafsız bir tatil isteyenlerin tercihi oldu. Vatandaşlar, bir günlük otel masrafı ile bir ay tatil yaptıklarını belirtti.
 
Turizm cenneti Antalya Kurban Bayramı nedeniyle yerli ve yabancı turistin tercihi oldu. Kent nüfusuna ilave yerli ve yabancı 1 milyonun üstünde tatilci bekleniyor. Antalya'nın Belek, Kundu, Lara, Konyaaltı, Side, Kemer, Alanya, Kaş, Kalkan, Kaleiçi, Çıralı, Olimpos ve Adrasan gibi dünyaca ünlü turizm merkezlerinde birçok otelde 9 günlük bayram tatilindeki doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı. Doluluk nedeniyle tatilciler yer bulmakta zorlanırken bayram tatilini daha masrafsız ve doğal bir şekilde geçirmek isteyenlerin tercihi ise karavan parkları oldu.
 
Yurt dışından ve Türkiye'nin birçok ilinden 9 günlük bayram tatili için Antalya'ya gelen karavancılar Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hizmete sokulan ve denize 200 metre mesafede ki Karavan Park'ı tercih etti. Kurban Bayramı nedeniyle tam kapasite dolan Karavan Park'ta tatilciler yer bulmakta zorlandı. Karavanı ile birlikte Antalya'ya gelen Bahri Öktem isimli bir vatandaş otellerde bulamayacakları kendi evlerinin rahatlığı nedeniyle karavan kültürünü tercih ettiklerini belirtti.image
 
OTEL YERİNE KARAVANI TERCİH EDİYORLAR
Otel yaşantısının çok farklı bir yaşantı olduğunun altını çizen Ökten, “Otel, emanettir aslında, oda, yastık, yorgan sizin değildir. Hiçbir eşya sizin değildir, orda bir yabancılık çekersiniz. Ama biz karavanı niye tercih ediyoruz. Akşamları kendi yastığımızda yatıyoruz, kendi odamızda yemek yiyoruz. Şu gördüğünüz bölgede 50-60 tane karavancı var hepsiyle dost oluyorsunuz. Fikir paylaşıyorsunuz, yardımlaşıyorsunuz. Bunlar otellerde bulunacak bir şey değil, bu nedenle karavan hayatını tercih ediyoruz” ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 REZAN EPÖZDEMİR'DEN TARİHİ FLORYA UYARISI
Engin Ertem Engin Ertem
 ARAZİ YATIRIMI İÇİN DOĞRU VE YANLIŞLAR
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BİTMEYEN TUTKUDUR SEVENİNE BODRUM

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR