Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KATAR AMBARGO KISKACINDAN VİZELERİ KALDIRDI
KATAR AMBARGO KISKACINDAN VİZELERİ KALDIRDI
Katar Havayolları ve yetkililer tarafından açıklanan yeni politikaya göre, çoğunluğu Avrupa’dan 33 ülkenin vatandaşları 180 günlük bir zaman dilimi içerisinde tek ya da çoklu giriş yaparak 90 gün süreyle Katar’a vizesiz girebilecek.
9 Ağustos 2017, 20:36
 
 
Suudi Arabistan’ın öncülüğünde dört Arap ülkesinin boykotuna göğüs germeye çalışan ve bir yandan da 2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmaya hazırlanan Katar, 80 ülkenin vatandaşlarına vize uygulamasını kaldırdığını duyurdu.
 
Katar Havayolları ve yetkililer tarafından açıklanan yeni politikaya göre, çoğunluğu Avrupa’dan 33 ülkenin vatandaşları 180 günlük bir zaman dilimi içerisinde tek ya da çoklu giriş yaparak 90 gün süreyle Katar’a vizesiz girebilecek. Amerikalılar, İngilizler, Kanadalılar ve diğer 44 ülkenin vatandaşları da, ilk 30 gün tek ya da çoklu girişle Katar’a vizesiz gidebilecek ve bu süreyi 30 gün daha uzatabilecek.
 
Enerji zengini Katar’ın ekonomisi, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn’in 2 ay önce kendisine karşı ambargo uygulamaya başlamasından bu yana ciddi darbe aldı.
 
Katar’ı aşırıcılara destek sağlamakla suçlayan dört Arap ülkesi, Katar’ın özellikle İran’la ilişkilerine ve İslamcı muhalefet gruplarına desteğine tepki gösteriyor. Katar ise terör örgütlerini desteklediği iddiasını reddediyor ve suçlamaların siyasi güdümlü olduğunu savunuyor.
 
Dört ülke Haziran ayında Katar’la diplomatik ve ulaşım kanallarını kesmiş ve hava sahalarıyla deniz yollarını Katar’a kapatmıştı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 VATANDAŞ VE MİLLETVEKİLLERİ AYRICALIĞI
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KTHY YENİDEN HAYATA GEÇMELİ
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?
EN ÇOK OKUNANLAR