Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KATAR AMBARGO KISKACINDAN VİZELERİ KALDIRDI
KATAR AMBARGO KISKACINDAN VİZELERİ KALDIRDI
Katar Havayolları ve yetkililer tarafından açıklanan yeni politikaya göre, çoğunluğu Avrupa’dan 33 ülkenin vatandaşları 180 günlük bir zaman dilimi içerisinde tek ya da çoklu giriş yaparak 90 gün süreyle Katar’a vizesiz girebilecek.
9 Ağustos 2017, 20:36
 
 
Suudi Arabistan’ın öncülüğünde dört Arap ülkesinin boykotuna göğüs germeye çalışan ve bir yandan da 2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmaya hazırlanan Katar, 80 ülkenin vatandaşlarına vize uygulamasını kaldırdığını duyurdu.
 
Katar Havayolları ve yetkililer tarafından açıklanan yeni politikaya göre, çoğunluğu Avrupa’dan 33 ülkenin vatandaşları 180 günlük bir zaman dilimi içerisinde tek ya da çoklu giriş yaparak 90 gün süreyle Katar’a vizesiz girebilecek. Amerikalılar, İngilizler, Kanadalılar ve diğer 44 ülkenin vatandaşları da, ilk 30 gün tek ya da çoklu girişle Katar’a vizesiz gidebilecek ve bu süreyi 30 gün daha uzatabilecek.
 
Enerji zengini Katar’ın ekonomisi, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn’in 2 ay önce kendisine karşı ambargo uygulamaya başlamasından bu yana ciddi darbe aldı.
 
Katar’ı aşırıcılara destek sağlamakla suçlayan dört Arap ülkesi, Katar’ın özellikle İran’la ilişkilerine ve İslamcı muhalefet gruplarına desteğine tepki gösteriyor. Katar ise terör örgütlerini desteklediği iddiasını reddediyor ve suçlamaların siyasi güdümlü olduğunu savunuyor.
 
Dört ülke Haziran ayında Katar’la diplomatik ve ulaşım kanallarını kesmiş ve hava sahalarıyla deniz yollarını Katar’a kapatmıştı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 İSLAMCILARDA PANİK
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 REZA ZARRAB MARATONU ŞİMDİLİK BİTTİ
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 TÜRKİYE'NİN KIBRIS TÜRKÜNE YARDIMLARI
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 MASKELİ ELON MASK
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 '' HUKUKSUZ YASALAR '' ÜLKESİ
Merve Sarı Merve  Sarı
 HAYATI NASIL OKUMALIYIZ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR