Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
NAVAS ŞERİF'İN ADALET YÜRÜYÜŞÜ
NAVAS ŞERİF'İN ADALET YÜRÜYÜŞÜ
Pakistan Anayasa Mahkemesi’nin görevden alma kararı sonrası istifa eden eski Başbakan Navaz Şerif, iki kent arasındaki Adalet Yürüyüşüne başladı.
9 Ağustos 2017, 20:45
 
Pakistan Anayasa Mahkemesi’nin görevden alma kararı sonrası istifa eden eski Başbakan Navaz Şerif,Kemal Kılıçdaroğlu'nun '' Adalet Yürüyüşü'' gibi iki kent arasındaki Adalet yürüyüşüne başladı.
 
Başkent İslamabad’dan yola çıkan Şerif, memleketi Lahor’a kadar yürüyecek.
 
Yakın danışmanları ise Şerif’in güvenliğinden endişe ediyor.
Şerif destekçisi binlerce Pakistanlı, İslamabad’da toplanarak yürüyüş güzergahı boyunca kamp kurdu. 380 kilometrelik güzergahta Navaz Şerif’e eşlik etmek isteyen destekçileri, “Şerif hala başbakanımız” sloganları attı.
 
Pakistan’ın yeni başbakanı ve Şerif’in yakın müttefiki Şahid Kağan Abbasi, 67 yaşındaki eski liderin güvenlik tehditlerine hazırlıklı olduğunu söyledi.
 
Siyasi danışmanı Asıf Kirmani, Şerif’in İslamabad’dan Abbasi ve kabine üyelerince uğurlandığını söyledi. Kirmani, yolculuğun ne kadar süreceğini bilmediklerini de kaydetti.
 
image
 
Navaz Şerif, lideri olduğu iktidardaki Pakistan Müslüman Birliği PML-N partisi üyeleri, avukatlar ve gazetecilerle yaptığı görüşmelerde, Anayasa Mahkemesi’nin kararından duyduğu hoşnutsuzluğu sıkça dile getiriyor. Şerif, yolsuzluk iddialarının hiçbirinin kanıtlanmadığını, oğlunun şirketinden aldığı maaşı deklare etmediği için görevden alınmasının haksızlık olduğunu savunuyor.
 
Meclis’te çoğunluğu elinde bulunduran PML-N, mahkeme kararı sonrası dört gün içinde Şahid Kağan Abbasi’yi Başbakan seçmişti. Navaz Şerif, erkek kardeşi Şahbaz’ı halefi ilan ettiğinden Abbasi’nin bu görevde uzun süre kalması beklenmiyor. Şahbaz’ın Pakistan başbakanı olabilmesi için önce ara seçimlerle milletvekili seçilmesi gerekiyor.

 


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ABD DÜŞMANLIĞI KIBRIS'A TAŞINDI
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 ABD İLE AB'NİN TİCARET SAVAŞI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 MİLLİ VE YERLİ, BEKA, DİRİLİŞ VE ÇIKIŞ
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 HUKUKU, GUGUK EDEN KİM?
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 NİJERYALI CİNAYETİNİN SORUMLUSU KİM ?

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR