Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PUTİN TÜM DÜNYAYI TEHDİT ETTİ
PUTİN TÜM DÜNYAYI TEHDİT ETTİ
Vladimir Putin, dünyanın her yanını vurabilecek büyük bir nükleer füze hazırladıklarını ve dünyadaki hava savunma sistemlerinin buna karşı koyamayacağını söyledi. Putin'in canlı yayında yaptığı açıklamada 'dünyanın her yerini vuracak kapasiteye sahibiz' sözleri ABD ve NATO'ya karşı açık bir tehdit olarak yorumlanıyor.
1 Mart 2018, 21:10
 
 
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 18 Mart'ta yapılacak başkanlık seçimleri öncesi son geleneksel ülkenin durumu konuşmasında, ordusunun "yenilemez" bir füze başlığı geliştirdiğini söyledi.
 
İki saat süren konuşması sırasında Putin, ABD'nin "dünyanın her yerine" ulaşabileceğini söylediği füzelerini durduramayacağını öne sürdü.
 
Rus lider, bir güdümlü nükleer füze ile nükleer özellikli insansız denizaltı aracının aralarında olduğu yeni silahları, bir video sunumuyla tanıttı.
 
Nükleer savaş başlığının alçak uçuş kapasitesi nedeniyle saptanması zor olduğunu söyleyen Putin, ileride geliştirilecek füze savunma ve hava savunma sistemlerinin bile yenemeyeceği, tahmin edilemez uçuş güzergahı ile önleme hatlarını atlatabilecek, sınırsız menzilli bir füze geliştirdiklerini vurguladı.
 
Putin, Rusya'nın yıllar boyunca ABD'ye yaptığı silahsızlanma anlaşmalarından ayrılmama çağrılarının karşılık bulmamasının ardından harekete geçtiğini öne sürdü.
 
Putin, yeni gelişitirilen iki silah sistemine verilecek isme halkın karar vermesini istedi.
 
Rus lider, müttefiklerine yönelik yapılacak bir nükleer saldırıyı kendilerine yapılmış sayacaklarını ifade ederek, "Rusya ya da müttefiklerine yönelik her türlü nükleer silah kullanımını ülkemize yönelik bir nükleer saldırı olarak göreceğiz. Yanıtımız da hızlı olacak. Kimsenin bundan şüphesi olmasın" diye konuştu.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ÜÇ ZİYARET ÜÇ KURGU -Fehim Taştekin
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 EGE'DE SOYDAŞLARIMIZ ASİMİLE EDİLİYOR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA

SİTE ANKET

2018 / 19 FUTBOL SEZONUNDA HANGİ TAKIM ŞAMPİYON OLUR
EN ÇOK OKUNANLAR