Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ALMAN HÜKÜMETİNDEN TÜRKİYE ÇAĞRISI
ALMAN HÜKÜMETİNDEN TÜRKİYE ÇAĞRISI
Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Türkiye-AB mutabakatı çerçevesinde Türkiye'ye geri gönderilen Suriyelilerin sayısının artması ve işlemlerin hızlandırılmasını çağrısında bulundu
2 Ekim 2019, 20:01
 
'Türkiye’ye daha fazla Suriyeli gönderilmeli'
 
Alman hükümeti, Türkiye-AB mutabakatı çerçevesinde Suriyelilerin Türkiye'ye gönderilme işlemlerinin hızlandırılması ve daha fazla Suriyelinin gönderilmesinin sağlanması çağrısı yaptı.
 
Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Türkiye-AB mutabakatı çerçevesinde Türkiye'ye geri gönderilen Suriyelilerin sayısının artması ve işlemlerin hızlandırılmasını çağrısında bulundu.
 
Alman İçişleri Bakanlığının açıkladığı verilere göre,  AB ile Türkiye arasında mülteci mutabakatının imzalandığı Mart 2016'dan bu yana  Yunanistan'dan Türkiye'ye bin 904 kişi gönderilirken, Yunanistan ile Türkiye arasındaki ikili anlaşma çerçevesinde gönderilenler eklendiğinde bu rakam 2 bin 200 olarak kaydedildi. Buna karşılık AB ülkelerinin Türkiye'den kabul ettiği sığınmacı sayısı ise 24 bin 348'i buldu. Türkiye'den gönderilen Suriyelilerin 8 bin 896'sı Almanya'ya gitti.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 KORONAVİRÜS'ÜN VERGİLERE ETKİSİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SAĞLIKLI GÜÇLÜ TOPLUM
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BAŞBAKAN TATAR'A İTİBAR SUİKASTI

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR