Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BOLİVYA'DA MORALES İSTİFA ETTİ
BOLİVYA'DA MORALES İSTİFA ETTİ
Bolivya Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Williams Kaliman, okuduğu bildiriyle Devlet Başkanı Evo Morales'in istifasını istedi.Açıklamadan yaklaşık bir saat sonra Morales istifa ettiğini açıkladı.
10 Kasım 2019, 21:57
 
20 Ekim’de gerçekleşen seçimlerin ardından tansiyonun düşmek bilmediği Bolivya’da sıcak bir gelişme yaşandı. Bolivya Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Williams Kaliman, okuduğu bildiriyle Devlet Başkanı Evo Morales’in istifasını istedi.
 
“İSTİFA ETMESİNİ ÖNERİYORUZ”
Okuduğu bildiriyle Morales’i istifaya davet eden Kaliman, bildiride şu ifadelere yer verdi:
 
“Ülkede artan çatışmalar karşısında halkın güvenliğini sağlamak, hayat hakkını güvence altına almak adına şiddetin durulmasına müsaade etmesi, Bolivya’nın iyiliği ve istikrarın korunması için Devlet Başkanı Evo Morales’e istifa etmesini öneriyoruz. Halka ve gösteri düzenleyen kesimlere de kardeşler arasındaki anlaşmazlığın kan dökülmesine ve ailelerimizin üzülmesine neden olmaması için şiddet olaylarına son vermelerini talep ediyoruz.”
 
image
 
BAŞKANLIK BİNASINA GİRDİLER
Öte yandan yerel basında, Sağcı Sivil Komitelerin Santa Cruz kenti Başkanı Luis Fernando Camacho öncülüğündeki muhalif göstericiler, Morales’e istifa mektubu vermek için devlet başkanlığı binasına girdiği ve başkanlık uçağının havalandığı bilgisi yer aldı. Yerel basında ayrıca, Bolivya Devlet Başkanlığı uçağının El Alto Uluslararası Havaalanı’ndan havalandığının görüldüğü belirtildi.
 
image
 
İSTİFASINI AÇIKLADI
Morales’in içinde olup olmadığı doğrulanmazken yaklaşık bir saatlik bir sürenin ardından Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, ülkede barışın sağlanması için başkanlık görevini bıraktığını duyurdu.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 SORUN SİSTEMDE Mİ? KÜLTÜRDE Mİ? Emre Alkin
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 KÜRESEL ISINMA VE KÜRESEL İSYAN
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 FARKLILIKLARI İLE GÜNEY KORE
Engin Ertem Engin Ertem
 GÜVENLİ TATİL ROTASI 'KIBRIS ''
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ŞÖHRET

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR