Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SEL FELAKETİNDE AĞIR BİLANÇO
SEL FELAKETİNDE AĞIR BİLANÇO
Brezilya'daki sel felaketinde çok sayıda ölü ve kayıp. Rio'ya bağlı Sivil Savunmadan yapılan açıklamada, ölenlerin sayısının 57'ye, kayıpların sayısının 70'e çıktığı belirtildi.
6 Mayıs 2024, 14:18
 
Brezilya'da şiddetli yağışların yol açtığı sellerde yaşamını yitirenlerin sayısının 57'ye, kaybolanların sayısının 70’e çıktığı bildirildi.
 
Brezilya'da sel felaketi: Çok sayıda ölü ve kayıp var
Brezilya’nın güneyindeki Rio Grande do Sul eyaletinde hafta başından bu yana etkili olan yağış, can ve mal kaybının artmasına yol açtı.
 
Eyalete bağlı Sivil Savunmadan yapılan açıklamada, ölenlerin sayısının 57'ye, kayıpların sayısının 70'e çıktığı belirtildi.
 
Yaralanan 74 kişinin hastanelere kaldırıldığı kaydedilen açıklamada, arama kurtarma çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğü ifade edildi.Yerel basına göre sellerden 377 bin 497 kişi olumsuz etkilendi, 281 kasabada ciddi hasar oluştu.image
 
FELAKET DURUMU İLAN EDİLMİŞTİ
Rio Grande do Sul Valisi Eduardo Leite, dün yaptığı basın açıklamasında, halen ulaşamadıkları alanların olduğunu belirterek, "Son derece istisnai bir durumdan geçiyoruz. Bu, kritik bir olay değil eyalet tarihinin en yıkıcı olayıdır." ifadelerini kullanmıştı.
 
Leite, trajedinin büyüklüğü nedeniyle 180 günlüğüne "felaket durumu" ilan ettiklerini ve insanların felaket bölgesinden tahliyesi için ciddi gayret gösterdiklerini belirtmişti.image
 
Bölgeyi ziyaret eden Devlet Başkanı Luiz Inaico Lula da Silva, hükümet olarak eyalete tam destek verdiklerini dile getirerek, "Tüm ihtiyaçların karşılanması için federal hükümet olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Hasarın onarılması için yüzde 100 destek vereceğiz." açıklamasında bulunmuştu.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Engin Ertem Engin Ertem
 ARAZİ YATIRIMI İÇİN DOĞRU VE YANLIŞLAR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KONUT ALMAK ŞİMDİ DAHA ZOR OLDU
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 TÖREHAN ÇİFTİ DOKUNULMAZLIK PEŞİNDE
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR