Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ALMANYA İNCİRLİK KARARINI AÇIKLADI
ALMANYA İNCİRLİK KARARINI AÇIKLADI
Türk ve Alman dışişleri bakanlarının Ankara'da İncirlik krizini ele aldıkları görüşmeden sonuç çıkmadı. Berlin, Alman askerlerinin İncirlik’ten Ürdün’e taşınması için gerekli hazırlıkların yapıldığını duyurdu.
5 Haziran 2017, 16:25
 
Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, İncirlik üssünde bulunan Alman askerlerinin ve Tornado uçaklarının çekilmesinden tek seçenek olduğunu belirtti.
 
Alman basını ,19 Haziran Alman parlamentosunda yeni oturumların başlamasıyla çekilme kararı görüşülecek ve nihai karar verilecek, yazıyordu.
 
Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’in Ankara’da Türk mevkîdaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile yaptığı görüşme, Berlin'de geniş yankı buldu. Türkiye ile Almanya arasında İncirlik krizine çözüm bulunamaması üzerine farklı partilerden Alman siyasetçiler İncirlik’ten çekilme konusunda aynı görüşü paylaşıyor.
 
image
 
Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Berlin’de yaptığı açıklamada, Alman askerlerinin İncirlik’ten Ürdün’e aktarılması için gerekli hazırlıkların yapıldığını belirtti. “IŞİD’e karşı yürütülen mücadelede İncirlik’in uygun bir hava üssü” olduğunu belirten Hristiyan Demokrat Birlik partili (CDU) Bakan von der Leyen, “Ancak vekillerimizin askerleri ziyaret etmesine izin verilmemesi kabul edilebilir değil” şeklinde konuştu.
 
Bakan von der Leyen, federal hükümetin konuyla ilgili kararı Çarşamba günü Bakanlar Kurulu toplantısında vereceğini söyledi. Bakan, Ürdün’ün Azrak kentindeki hava üssünün İncirlik’e eş değer bir seçenek olduğunu belirtti.
 
Almanya Savunma Bakanı ise konuya ilişkin "Gelecek hafta çekilme süresini başlatacağız." dedi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 VATANDAŞ VE MİLLETVEKİLLERİ AYRICALIĞI
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KTHY YENİDEN HAYATA GEÇMELİ
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

TÜRKİYE SEÇİME GİDİYOR CUMHURBAŞKANI OYUN KİME ?EN ÇOK OKUNANLAR