Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YILLAR SONRA KATLİAMI SAVUNDU !
YILLAR SONRA KATLİAMI SAVUNDU !
1978'de Ankara Bahçelievler'de 7 devrimci öğrenciyi katleden Haluk Kırcı, ‘özel konuk’ olarak bir TV programına çıkarıldı. “Bahçelievler’in katliam olmadığını” öne süren Kırcı, "İntikam almaya gittik" dedi.
23 Temmuz 2020, 22:26
 
70'li yılların karanlık dönemlerinden kalma,adı 1978 yılında Ankara Bahçelievler’de 7 TİP’li öğrenciyi katledilmesiyle özdeşleşmiş olan Haluk Kırcı, Haber Global kanalında yayınlanan ‘Jülide Ateş ile 40’ programına katıldı.
 
YILLAR SONRA YAPTIKLARI KATLİAMI SAVUNDU
 
Haluk Kırcı “Katliam katliam denilip geçiliyor. Sanki başka katliam olmadı Türkiye’de. Hep Bahçelievler ön plana çıkarıldı. İstanbul’da 1 Mayıs Mahallesi’nde 5 işçi ülkücü diye öldürüldü. Adana’da 5 tane ülkücü öğretmen öldürüldü. Bahçelievler katliam değildir. Biz öldürülen iki arkadaşımızın intikamı için oraya gittik” dedi.
 
image
 
 
Haluk Kırcı, Can Dündar’a yönelik silahlı saldırıya dair de konuştu.
 
Kendisinin azmettirdiği iddia edilen saldırıyı değerlendiren Kırcı, “Ben olsam Can Dündar’ı öldürtürdüm. Yapacak olduktan sonra temiz iş yapardım. Ne yapılmış Can Dündar’a? Yere ateş edilmiş saldırı diye. Sonra yakalanmışsın. Devlet gidecek Can Dündar’ı getirecek burada yargılayacak başka yolu yok bunun” dedi.
 
image
 
7 ÖĞRENCİYİ KATLETTİLER
 
1978 yılında aralarında Abdullah Çatlı ve Haluk Kırcı'nın da bulunduğu o dönemin karanlık odakların temsilcileri , TİP (Türkiye İşçi Partisi) üyesi ODTÜ Elektrik bölümü öğrencisi Serdar Alten, Ankara Devlet Mimarlık Akademisi öğrencisi Hürcan Gürses, Ankara İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Efraim Ezgin, Hacettepe Üniversitesi İstatistik bölümü öğrencisi Latif Can ve Osman Nuri Uzunlar, Faruk Erzan ve Salih Gevence'yi katletti.image
 
Haluk Kırcı, katliamla ilgili yedi kez idama mahkûm edildi.
 
1996’da yakalandığı gün emniyetten kaçtı. 1999’da yeniden yakalandı. 18 Mart 2004 tarihinde tahliye edildi. Ekim 2004’te Ukrayna’da yakalandı. 27 Mayıs 2010’da tekrar tahliye edildi. 8 Şubat 2011 tarihinde tekrar tutuklandı ve 4 Şubat 2015 tarihinde yeniden tahliye oldu.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 SORUN SİSTEMDE Mİ? KÜLTÜRDE Mİ? Emre Alkin
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 KÜRESEL ISINMA VE KÜRESEL İSYAN
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 FARKLILIKLARI İLE GÜNEY KORE
Engin Ertem Engin Ertem
 GÜVENLİ TATİL ROTASI 'KIBRIS ''
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ŞÖHRET

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR