Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KUZEY KIBRIS'TA KIŞ ORTASINDA GÜNEŞLİ GÜNLER
KUZEY KIBRIS'TA KIŞ ORTASINDA GÜNEŞLİ GÜNLER
Lefkoşa Surlariçi bölgesinin gözde mekanlarından olan Büyük Han, dün yine yerli halkın yanı sıra turist kafilelerini ağırladı. Arasta ve Saray Önü’ndeki insan kalabalığı da göz doldurdu.
28 Ocak 2018, 16:10

 

Lefkoşa Surlariçi bölgesinin gözde mekanlarından olan Büyük Han, dün yine yerli halkın yanı sıra turist kafilelerini ağırladı. Arasta ve Saray Önü’ndeki insan kalabalığı da göz doldurdu.

Başkent Lefkoşa’nın tarihi bölgeleri dün renkli görüntülere sahne oldu.Yağışlı hava dün kenti terk etti, güneş günlerden sonra Lefkoşa’da yüzünü gösterdi.

Güneşli havayı ve hafta sonunu fırsat bilen yerli halk, Arasta Çarşısı’nı ve Büyük Han’ı doldurdu. Güney Kıbrıs’tan gelen turist kafileleri ise Saray Önü’nden Arasta Çarşısı’na oradan Büyük Han’a ziyaret gerçekleştirdi.

image

Büyük Han’ın eşsiz büyüsüne kapılan turistler, mekanın tarihi hakkında turist rehberinden bilgi aldı, hatıra fotoğrafı çekti.

Bölgedeki insan kalabalığı renkli görüntülere sahne oldu.

Müdavimleri de her sabah olduğu gibi dün sabah da soluğu Büyük Han’da aldı. Müdavimleri, hafta sonunun ilk kahvesini Büyük Han’da içti.

Dostlar bir araya geldi, uzun uzun sohbet etti. Bir yandan içeceklerini yudumlayan vatandaşlar, bir yandan gazetesini okudu, güzel havanın tadını çıkardı.

image

Girne'de sokaklar bahar havası ile hareketlendi

Kış aylarında olunmasına rağmen Kuzey Kıbrıs’ta bahar havası yaşanıyor. Şubat ayı ortasında bahar havası yaşayanlar dün Girne Limanı’na akın etti. Kimisi şort, kimisi kısa kollu kıyafetler giyerken çocuklar aileleri ile birlikte güzel havanın tadını çıkardı.
 Sıcak havayı fırsat bilen bazıları da oltasını alıp limana indi
 
image
 

Meteoroloji Dairesi  raporlarına göre Şubat -Mart arası dönemini kapsayan günlerde  Şubat ayı ilk haftası hafif yağmur olsada hava sıcaklığı da 19-24 dereceye kadar çıkacak.


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 KİŞİLİK DÖNÜŞTÜRME STRATEJİSİ
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 AKŞENER'İN HEDEFİ BÜYÜK -Necdet Buluz
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 ANASTASIADIS BUNAMAYA BAŞLAMIŞ OLMALI
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 NİJERYALI CİNAYETİNİN SORUMLUSU KİM ?
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 KENEVİR ÜRETİMİ KİMLERİ ÜRKÜTTÜ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR