Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KUZEY KIBRIS'TA KIŞ ORTASINDA GÜNEŞLİ GÜNLER
KUZEY KIBRIS'TA KIŞ ORTASINDA GÜNEŞLİ GÜNLER
Lefkoşa Surlariçi bölgesinin gözde mekanlarından olan Büyük Han, dün yine yerli halkın yanı sıra turist kafilelerini ağırladı. Arasta ve Saray Önü’ndeki insan kalabalığı da göz doldurdu.
28 Ocak 2018, 16:10

 

Lefkoşa Surlariçi bölgesinin gözde mekanlarından olan Büyük Han, dün yine yerli halkın yanı sıra turist kafilelerini ağırladı. Arasta ve Saray Önü’ndeki insan kalabalığı da göz doldurdu.

Başkent Lefkoşa’nın tarihi bölgeleri dün renkli görüntülere sahne oldu.Yağışlı hava dün kenti terk etti, güneş günlerden sonra Lefkoşa’da yüzünü gösterdi.

Güneşli havayı ve hafta sonunu fırsat bilen yerli halk, Arasta Çarşısı’nı ve Büyük Han’ı doldurdu. Güney Kıbrıs’tan gelen turist kafileleri ise Saray Önü’nden Arasta Çarşısı’na oradan Büyük Han’a ziyaret gerçekleştirdi.

image

Büyük Han’ın eşsiz büyüsüne kapılan turistler, mekanın tarihi hakkında turist rehberinden bilgi aldı, hatıra fotoğrafı çekti.

Bölgedeki insan kalabalığı renkli görüntülere sahne oldu.

Müdavimleri de her sabah olduğu gibi dün sabah da soluğu Büyük Han’da aldı. Müdavimleri, hafta sonunun ilk kahvesini Büyük Han’da içti.

Dostlar bir araya geldi, uzun uzun sohbet etti. Bir yandan içeceklerini yudumlayan vatandaşlar, bir yandan gazetesini okudu, güzel havanın tadını çıkardı.

image

Girne'de sokaklar bahar havası ile hareketlendi

Kış aylarında olunmasına rağmen Kuzey Kıbrıs’ta bahar havası yaşanıyor. Şubat ayı ortasında bahar havası yaşayanlar dün Girne Limanı’na akın etti. Kimisi şort, kimisi kısa kollu kıyafetler giyerken çocuklar aileleri ile birlikte güzel havanın tadını çıkardı.
 Sıcak havayı fırsat bilen bazıları da oltasını alıp limana indi
 
image
 

Meteoroloji Dairesi  raporlarına göre Şubat -Mart arası dönemini kapsayan günlerde  Şubat ayı ilk haftası hafif yağmur olsada hava sıcaklığı da 19-24 dereceye kadar çıkacak.


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 MİLLİ PİYANGO VE GÜVEN - FATİH ALTAYLI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 FIRAT'IN DOĞUSUNUN GERÇEKLERİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK

SİTE ANKET

2018 / 19 FUTBOL SEZONUNDA HANGİ TAKIM ŞAMPİYON OLUR
EN ÇOK OKUNANLAR