Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MISS TURKEY ITIR ESEN'NİN TACI GERİ ALINDI
MISS TURKEY ITIR ESEN'NİN TACI GERİ ALINDI
Miss Turkey 2017’nin finalistleri dün gece muhteşem bir törenle Beyoğlu Grand Pera’da seçilmişti, ancak Itır Esen’in sosyal medya paylaşımları arasında görülen bir tweet sonuçların değişmesine sebep oldu.Itır Esen'in Türkiye Güzeli unvanı geri alındı.
22 Eylül 2017, 15:23

 

Her sene olduğu gibi bu sene de Mıss Turkey yarışması görkemli bir gece ile gerçekleşti. Yarışmada birbirinden güzel tam 20 genç kız podyumda boy göstererek birinci olmak için ter döktü.

Birinci olan isim oldukça iddialı olan ve yarışmadan önce adı sık sık konuşulan Itır Esen oldu. Itır Esen yıllardır sinemaya emek veren oyuncu kendisi ile aynı adı soyadı taşıyan yiğeni bu sene Mıss Turkey 2017'in birincisi oldu.

24 SAAT OLMADAN TAC'I GERİ ALINDI

Itır Esen birinci oldu olmasına ama bugün sosyal medyanın en çok konuştuğu şey 15 Temmuz günü attığı twit oldu.15 Temmuz'da akan kan üzerinden belden aşağı hiciv yapan son Türkiye güzeli Itır'ın yarışma komitesi tarafından derecesi iptal edilip diskalifiye edildi.

 “MISS TURKEY 2017” ORGANİZASYON KOMİTESİ AÇIKLAMA YAPTI

Itır Esen’in sosyal medya paylaşımları arasında görülen bir tweet sonuçların değişmesine sebep oldu.Itır Esen’in Miss Turkey seçilmesinden sonra fark edilen tweetin gerçek olup olmadığı uzun saatler boyunca araştırıldı.
 
Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu yaptığı açıklamada; “Üzülerek duyuruyoruz ki bu tweetin Itır Esen tarafından atıldığı kanaatine varılmıştır. Kuruluş amacı Türkiye’yi dünya çapında tanıtmak ve imajına katkıda bulunmak olan Miss Turkey Organizasyonu’nun böyle bir paylaşımı kabul etmesi mümkün değildir.” dedi ve bu sebeple tacının geri alındığını belirtti. 
 
image
 
Bu durumda jüri puanlamasına göre ikinci olan Aslı Sümen birinci, puan sıralamasında üçüncü olan Pınar Tartan ikinci, dördüncü sırada olan Yasemin Çoklar ise üçüncü oldu.
 
Yeni sonuçlara göre Aslı Sümen ülkemizi Çin Halk Cumhuriyeti’nde düzenlenecek olan ‘’Miss World’de’’, Pınar Tartan Amerika Birleşik Devletleri’nde ‘’Miss Universe’de’’, Yasemin Çoklar ise Polonya’da ‘’Miss Supranational’da’’ temsil edecek.
 
Şeffaf Gazete.com

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KTHY YENİDEN HAYATA GEÇMELİ
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?

EN ÇOK OKUNANLAR